Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Державний бюджет-2024: Кожна українська гривня піде на захист держави

  • 321
Державний бюджет-2024: Кожна українська гривня піде на захист держави

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 1000 про державний бюджет на 2024 рік, де основна стаття видатків – оборона. Так, 22,1% або 1,69 трлн грн будуть спрямовані для забезпечення сил безпеки та оборони.

Про це повідомила голова бюджетного комітету, народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

За її словами, план по доходах збільшено на 22,2 млрд грн за рахунок збільшення в основному ПДВ з ввезених в Україну товарів, а також податку на прибуток банків, ввізного мита і рентної плати.

«Передбачені також видатки на розвиток оборонно-промислового комплексу: 43 млрд грн на виробництво БПЛА, а також 43 млрд грн на виробництво боєприпасів та зброї. Україні. Кошти на сектор національної безпеки та оборони покриваються винятково внутрішніми надходженнями: податками, митними платежами, дивідендами держкомпаній, приватизацією та коштами від розміщення ОВДП», – розповіла вона.

Решта видатків потрапляють в площину дефіциту бюджету, який передбачено у сумі 1,57 трлн грн. Фінансування державного бюджету буде здійснюватися за рахунок зовнішніх запозичень (1,67 трлн грн) та розміщення ОВДП (525,9 млрд грн), а також надходжень від приватизації (4 млрд грн).

«З цих коштів на соціальний захист буде спрямовано майже 470 млрд грн. На підтримку ветеранів буде спрямовано вдвічі більше ніж минулого року – майже 15 млрд грн, з них 1 млрд грн – на протезування воїнів (зокрема, одна з моїх правок спрямувала 573 млн грн з будівництва Музею голодомору на протезування). Видатки державного бюджету на медицину та освіту складуть 201 млрд грн та 69 млрд грн відповідно», – сказала Роксолана Підласа.

При підготовці до 2 читання Бюджетний комітет уточнив редакцію законопроєкту, подану Урядом на ІІ читання, зокрема:
✅ додали 1 млрд грн на розмінування с/г земель,
✅ доручили Уряду розробити механізм щодо врегулювання списання заборгованості за середньостроковими позиками, наданими місцевим бюджетам у 2009-2014 роках Державним казначейством (замість списання такої заборгованості за рахунок вільних залишків),
✅ вилучили норму про репрофайлінг ОВДП у власності НБУ, оскільки таке питання потребує погодження з МВФ.
Мінфін до другого читання врахував пропозицію членів Комітет ВРУ з питань бюджету і створив додаткову субвенцію на будівництво укриттів в лікарнях (у сумі 1 млрд грн).

До 2 читання також змінився макропрогноз, який закладається в основу бюджетних розрахунків. Реальне зростання ВВП наразі прогнозується на рівні 4,6%. Інфляція – 9,7%. Очікується, що середньорічний курс долара становитиме 40,7 грн.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy