Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Державні медзаклади стануть державними некомерційними підприємствами: ВР ухвалила законопроєкт

  • 10359
Державні медзаклади стануть державними некомерційними підприємствами: ВР ухвалила законопроєкт

Парламент ухвалив за основу законопроєкт № 5873 про вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення. Він передбачає трансформацію державних медичних установ у державні некомерційні підприємства.

Такі підприємства не перераховують прибуток до держбюджету. Але мають «заробляти» фінансування, надаючи медичні послуги населенню. Як і у випадку комунальних медичних закладів, за послуги розраховується не пацієнт, а держава, яку представляє НСЗУ, – пояснив голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За його словами, з 1 квітня 2022 року розпочинається третій етап медичної реформи. Заклади третинної меддопомоги, відомчі лікарні, підрозділи Академії медичних наук, заклади міністерств мають перейти на принцип фінансування за надану медичну послугу.

«Згідно з діючим законодавством, спеціалізовані та відомчі заклади долучаються до програми медичних гарантій як казенні підприємства. Така організаційно-правова форма передбачає, що юридична особа отримує прибуток, частина якого перераховується у державний бюджет. Але медичні заклади виконують соціальну функцію і потребують іншої організаційної форми», – сказав народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy