Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Держава підтримає позичальників, які втратили кредитне житло або автомобіль

  • 328
Держава підтримає позичальників, які втратили кредитне житло або автомобіль

Верховна Рада підтримала законопроєкт N7441-1, який дозволить підтримати позичальників, житло яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Як зазначив Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат «Слуги Народу» Данило Гетманцев, через повномасштабне вторгнення рф на територію України значна частина громадян України втратила своє житло та інше майно.

«Певна кількість таких громадян придбала таке майно в кредит та мають ще заборгованість перед кредиторами. Водночас виникла ситуація, коли житло чи автомобіль зруйновані, а борг залишився. Тож цим законопроєктом ми пропонуємо конкретний механізм полегшення становища позичальників, які втратили кредитне нерухоме житлове майно або автомобіль», – розповів він.

За словами Данила Гетманцева, залежно від місцезнаходжнення майна та можливості офіційної фіксації пошкоджень визначаються дії як позичальників, так і кредиторів, внаслідок яких кредит буде або “заморожено” до отримання передбачених законодавством компенсацій, або прощено.

«Про прощення кредиту ми говоримо у тих випадках, коли зруйноване єдине житло позичальника або його єдиний автомобіль. До того ж кредитор має право на отримання від держави компенсації втрат (збитків), понесених внаслідок анулювання зобов’язання за договором про споживчий кредит», – звернув увагу голова комітету.

Як зауважив представник «Слуги Народу», кредитору забороняється вимагати від позичальника подання будь-яких інших документів, крім підтвердних документів. Але в разі неподання позичальником (його представником) у визначений строк підтвердних документів кредитор має право вимагати відновлення сплати грошового зобов’язання, яке було наявне станом на 24 лютого 2022 року, відповідно до умов договору про споживчий кредит.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy