Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Держава допомагатиме позичальникам, які втратили кредитне майно або автомобіль

  • 8629
Держава допомагатиме позичальникам, які втратили кредитне майно або автомобіль

Верховна Рада підтримала законопроєкт N7441-1, який дозволить підтримати позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Як зазначив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, через повномасштабне вторгнення рф на територію України значна частина громадян України втратила своє житло та інше майно.

До того ж певна кількість таких громадян придбала таке майно в кредит та мають ще заборгованість перед кредиторами. Водночас виникла ситуація, коли житло чи автомобіль зруйновані, а борг залишився, пояснив політик.

«Цим законопроєктом ми запропонували конкретний механізм полегшення становища позичальників. Залежно від місцезнаходжнення майна та можливості офіційної фіксації пошкоджень визначаються дії як позичальників, так і кредиторів, внаслідок яких кредит буде або “заморожено” до отримання передбачених законодавством компенсацій, або прощено (у випадку, коли зруйноване єдине житло позичальника або його єдиний автомобіль», – пояснив народний депутат.

Зокрема, призупинення виплат за кредитами може стосуватись випадків, коли майно опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій, пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

Стосовно замороження кредиту, то воно може відбутися до моменту отримання позичальником державної компенсації за майно.

Також у документі передбачається списання (прощення) кредиту на таких умовах:

– площа знищеного майна, під який було взято кредит, не перевищує 140 кв м (для квартири), 250 кв м (для житлового будинку). І воно є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника. Також йдеться про знищений єдиний автомобіль з робочим об’ємом двигуна не більше 2500 см;
– станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість;
– метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy