Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк

Голова партії «Слуга Народу», голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування при Президентові України, магістр з бізнес-адміністрування, сертифікований аудитор (з 1999 р.). У минулому топменеджерка у девелопменті та будівництві, віцепрезидентка з фінансів української філії міжнародної організації Young Presidents’ Organization, екскерівниця наглядової ради Української будівельної спільноти (Ukrainian Building Community), ексчленкиня правління Офісу ефективного регулювання (BRDO), експідприємиця, співзасновниця Спілки українських підприємців (СУП).

Персональні сторінки в соцмережах

На фронті і в тилу

Біографія

Навчання

Навчалася в Українському транспортному університеті за спеціальністю «Економіка і управління в будівництві», Міжнародному інституті менеджменту (магістр бізнес-адміністрування), у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія».

Стажувалася у кращих світових навчальних закладах – Carnegie Mellon Tepper school of business, Summer program – Courses in International Finance, Persuasive Presentation, leadership, operations, Marketing, Communications and the International Strategic Competition.

Бізнес-кар’єра

1999 рік – аудитор, власниця і директор ТОВ «Аудиторська фірма «Стандарт».

З 2000 року – робота в фінансово-промисловій групі Midland Group. З 2007 до 2014 року – генеральний директор цієї компанії.

Midland Group деякий час була частиною фінансово-промислової групи, яка працювала в Україні, Росії, Канаді, США і країнах Європи. Та після Революції Гідності у лютому 2014 року Олена Шуляк зі своєю бізнес-партнеркою розірвали юридичні і фактичні стосунки з російським бізнесом. Того ж року вони перекваліфікували бізнес і почали займатися будівельним аудитом, дослідженнями, консультаціями. Midland Development донині (станом на 2021р.) займається інжиніринговою діяльністю, втім, уже без участі Шуляк.

З 2005 по 2007 роки – член наглядової ради ЗАТ «Експрес-Банк».

В 2014-2015 роках очолювала наглядову раду Української будівельної спільноти (Ukrainian Building Community).

У жовтні 2017 року стала співзасновницею ТОВ «Кріейтор», що займається у Києві діяльністю з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Політична кар’єра

  • На парламентських виборах 2019 року обрана народною депутаткою від партії «Слуга Народу», № 13 у списку.
  • Заступниця голови депутатської фракції партії «Слуга Народу», заступниця голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року).
  • Голова міжфракційного об’єднання народних депутатів у ВРУ «За Велике будівництво!».
  • З 15 листопада 2019 року до 11 березня 2020 року – представниця Кабінету Міністрів у Верховній Раді.
  • 29 грудня 2020 року призначена головою Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування при Президентові України.
  • 15 листопада 2021 року під час чергового з’їзду політичної партії «Слуга Народу» Олену Шуляк обрали головою цієї політичної сили.

Законотворча діяльність

Станом на листопад 2021 року Олена Шуляк є автором та співавтором 135 законопроєктів. За підсумками руху «Чесно» увійшла до трійки найбільш ефективних депутатів Верховної Ради у 2020 році. Одна з ідейників реформи містобудування в Україні, якою передбачається повний перезапуск державного регулювання будівельної галузі та знищення корупції в цій сфері. Підтримує впровадження ринку землі в Україні, деолігархізацію, діджиталізацію, велику і малу приватизації.

Законопроєкти її авторства здебільшого спрямовані на вдосконалення містобудівної галузі, створення можливостей для ефективної реалізації програми «Велике будівництво»,  покращення соціальної сфери. Серед основних:

  • Закони: №199-ІХ про запровадження Єдиної електронної системи в будівництві, № 711 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель, № 156-XI про вдосконалення нормування в будівництві, № 850 про гармонізацію умов для розміщення на ринку будівельної продукції.
  • Законопроєкти: №5091 про захист прав інвесторів у житлову нерухомість, № 5655 про реформу містобудування, №5877 про посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності.

Громадська діяльність

У квітні 2015 року була кандидатом на посаду голови Державної фіскальної служби України, які подали свої заявки в електронній формі до участі у конкурсній процедурі.

Одна зі співзасновників Hearts Charity Evening – благодійного вечора, який підтримує розвиток ендоваскулярної медицини в Україні та збирає кошти для проведення ендоваскулярних операцій дітям з різними ступенями вад серця.

Родина

Олена Шуляк заміжня, виховує доньку Дар’ю.

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy