Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Депутати від «Слуги Народу»: Створення департаментів районів у структурі КМДА – це узурпація влади

  • 7633
Депутати від «Слуги Народу»: Створення департаментів районів у структурі КМДА – це узурпація влади

«Слуга Народу» вважає сьогоднішній проєкт рішення засідання КМДА про створення департаментів районів у столиці узурпацією влади.

Про це під час брифінгу заявила народна депутатка від «Слуги Народу» та очільниця Київської міської організації партії Леся Забуранна.

За її словами, засідання Київської міськради стають більш політичними, ніж господарськими. І сьогодні розглядається низка питань, які політична сила вважає відповіддю на звільнення трьох очільників державних районних адміністрацій.

«Один з проєктів рішень носить прямі порушення Конституції. Створення департаментів районів у структурі КМДА – це узурпація влади, адже згідно із законом про столицю у нинішній редакції саме районні ради визначають виконавчі комітети і управляють комунальним майном та адмініструють райони. Зараз у нас немає районних рад, а хтось створює органи, які мають бути підпорядковані людям», – сказала вона.

Леся Забуранна звернула увагу на те, що за основним законом управління містом Києвом здійснюється за спецзаконом про столицю. Таким чином, голосуючи за створення департаменту, депутати фактично надають можливість порушити конституційні засади, які закладені у найвищому законі. Важливо, щоб ті депутати, які будуть голосувати, розуміли, що вони порушують Конституцію, додала народна депутатка.

«Ми виступаємо за посилення місцевого самоврядування, ми за районні ради, але ми за закон. Якщо ми хочемо цивілізовано рухатись, ми повинні дотримуватись Конституції та законів України. Саме ми ініціювали зміни до закону про столицю, які передбачають створення районних рад і на основі них буде здійснюватися повноцінне самоврядування в районах, але це робити потрібно за таким певним алгоритмом, а не займатись узурпуванням влади і все перепідчинити будівлі на Хрешатику, 36», – наголосила очільниця Київської міської організації.
За словами народного депутата від фракції «Слуга Народу» Тараса Тарасенка, громадські ради при районних держадміністраціях Києва стурбовані, адже таким рішенням київська міська влада може забрати в них реальний інструмент для впливу на владу в Києві.

«Їх обирали більше 300 громад організацій столиці, а зараз їх позбавляють реального впливу», – додав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy