Депутати «Слуги Народу» ініціюють повний аудит Луганської військово-цивільної адміністрації
- 5275
Через масштабні розтрати бюджетних коштів і міжнародної допомоги у Луганській області не можуть добудувати будинки для переселенців. Тому депутати наполягають на терміновому аудиті діяльності керівництва області.
Про це під час виїзної моніторингової місії Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій розповів заступник голови депутатської фракції «Слуга Народу» Максим Ткаченко.
«З 2014 року в Луганській області немає жодного побудованого будинку для тимчасово переміщених осіб. Обласна влада в особі керівника області Сергія Гайдая запевняє, що питання розглядається, але все стоїть на місці», – констатує депутат.
За його словами, фінанси, які виділялися на будівництво житла для переселенців, розікрали. Це стосується коштів бюджету та міжнародних фінансових донорів. Один із прикладів – довгобуд у місті Рубіжному. З приводу розкрадання коштів на цьому об’єкті відкрито кримінальну справу, але компанія, яка фігурує у скандалі, й надалі бере підряди на будівництво.
Другий скандальний об’єкт, на якому побувала моніторингова місія – аварійна триповерхова недобудова у Кремінній, яку місцева влада купила за 6 млн грн, хоча раніше цей об’єкт був виставлений на продаж за 900 тис. грн. Для порівняння, купівля санаторного комплексу з 12 гектарами землі й чотирма корпусами обійшлася Кремінній у 7 млн грн.
«Терміново потрібен аудит ВЦА Луганської та Донецької областей, він стосуватиметься й будинків, і решти діяльності місцевої вади. Причому аудит не службами, які знаходяться у будівлі ВЦА, бо ми чудово розуміємо, яким буде результат», – сказав Ткаченко.
Його колега по моніторинговій місії Тарас Тарасенко зауважив, що важливо зібрати засідання комітету та обов’язково вислухати пояснення голови Луганської ВЦА Сергія Гайдая.
«Після засідання комітету з цього питання ми можемо ухвалити рішення та звернутися до Держаудитслужби, щоб вона провела централізований аудит», – вважає депутат.
Своєю чергою заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслан Горбенко, який також бере участь у моніторинговій місії, ініціює створення ТСК для розслідування розтрати бюджетних коштів та міжнародної фінансової допомоги.
«ТСК може розслідувати це питання й домогтися результатів. Гроші виділяються протягом 7 років, але жодного будинку не ввели в експлуатацію. Ми маємо взяти це питання під контроль комітету та розслідувати розтрату коштів на всіх об’єктах», – заявив Горбенко.