Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Депутати пропонують карати штрафом або позбавленням волі за рекламу наркотиків

  • 484
Депутати пропонують карати штрафом або позбавленням волі за рекламу наркотиків

За рекламу наркотиків планують карати штрафом до 4 тис грн або позбавленням волі до 5 років. Відповідний законопроєкт №7558 зареєстровано у парламенті.

Ініціатор документа, член Комітету ВРУ з питань правової політики Денис Маслов пояснює, що незаконна реклама не лише спотворює будинки, споруди й території, а й безпосередньо шкодить українцям.

«Наші діти не повинні бачити на фасадах будинків і споруд закликів до придбання наркотиків, з номерами телефонів, посиланнями на вебсайт та чат-боти. Така реклама спонукає їх переходити за цими посиланнями», – наголосив він.

Наразі Держспоживінспекція може накласти штраф на рекламодавця, виробника і розповсюджувача реклами за порушення законодавства про рекламу.

Проте, як пояснює народний депутат, такий механізм боротьби з незаконною рекламою на практиці не показує ефективності.

«По-перше, це не вирішує проблему самовільної реклами, яка спотворює фасади будівників, споруд і територій. По-друге, не вирішує питання незаконної реклами наркотиків, від якої, передусім, потерпають наші діти й підлітки. А по-третє, в більшості випадків порушника неможливо встановити» – розповідає нардеп.

На думку Дениса Маслова, з «рекламним вандалізмом» повинні боротися правоохоронні органи.

Для цього парламентар пропонує встановити адміністративну відповідальність за незаконну рекламу на територіях, будинках, спорудах у будь-якій формі, в тому числі з номерами телефонів, посиланнями на вебсайти, бот-канали (без письмової згоди власників цих територій, будинків та споруд) у вигляді штрафу від 60 до 120 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (тобто, від 1 до 2 тис. грн). За повторне порушення штраф буде становити до 4 тис. грн.

Також пропонується ввести кримінальну відповідальність за незаконну рекламу наркотиків, психотропів, прекурсорів тощо у вигляді обмеження волі строком до 5 років або позбавлення волі від 2 до 5 років.

«Ті, хто розповсюджує вбивчу рекламу повинні відповідати перед законом», – підсумовує Денис Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy