Депутати повернулися до розгляду законопроєкту про столицю
- 9682
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повертається до розгляду законопроєкту №2143-3 про столицю. Відповідне рішення підтримали на засіданні комітету 8 вересня. За – 20 голосів.
«Впевнена, що в членів нашого комітету є необхідні досвід і знання, і ми можемо напрацювати дійсно правильний, чесний і прозорий документ, що задовольнить киян і гостей нашого міста. Тому законопроєкт потрібно повернути на доопрацювання в комітет», – зазначила народна депутатка, заступниця голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що деяким політичним силам у парламенті та в Київраді вигідно затягування розгляду закону про столицю.
«Розумію прагнення опозиції в парламенті та в Київраді затягнути цей процес, тому що кожен день без закону про столицю для більшості в Київраді допомагає ухвалювати рішення, пов’язані з сумнівними виділеннями землі, відводами і тощо. Проти таких «ініціатив», до речі, активно виступає фракція «Слуги Народу» в Київраді та самі кияни. Мешканці столиці хотіли би бачити реальне самоврядування, працюючу систему. Давайте робити Київ містом, що працює за Конституцією, а не за якимись тіньовими системами, коли евакуатори перетворюються у якісь злочинні формування, а управління містом хаотичне та невпорядковане», – зазначив Олександр Корнієнко.
Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін нагадав, що робота над законопроєктом може тривати кілька тижнів. Депутати мають розглянути всі 900 поправок за повною процедурою, переосмислити філософію проєкту та винести в залу оновлений компромісний варіант документа, що буде відповідати інтересам містян.
«Зараз ключове – якісно розмежувати повноваження, мінімізувати політичне втручання в даний процес. І зробити так, щоб дійсно в нас була своя виконавча влада в Києві самоврядна, і безпосередньо сильна державна вертикаль у вигляді КМДА. Я думаю, після того, як ми зможемо знайти баланс у ключових питаннях, законопроєкт не матиме перешкод у проходженні як комітету, так і зали під час голосування у другому читанні», – голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.