Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Депутат пояснює: Сергій Колебошин про рівень знань українських школярів

  • 146
Депутат пояснює: Сергій Колебошин про рівень знань українських школярів

Наскільки якісною є українська шкільна освіта? Найбільш авторитетно на це питання відповідає міжнародне тестування PISA, яке проводиться більше ніж 30 років і охоплює понад 100 країн. Дослідження проводиться раз на 4 роки. Україна вперше взяла участь у 2018-му, вдруге – у жовтні 2022-го. Оскільки організаторам тестування треба обробляти величезний масив даних, результати тогорічних тестів вони оприлюднили лише в грудні 2023-го.

У тестуванні брали участь 15-річні школярі. Їх оцінювали за трьома напрямами: математика, природничі науки (фізика, хімія, біологія) та навички читання. Останнє – не про вміння читати, а про вміння працювати з текстом: робити висновки, критично аналізувати, розрізняти правду і брехню. Погодьтеся, дуже важливі для українців навички в умовах інформаційної війни.

Які ж результати показали українські школярі? На жаль, нижчі за середні – по всіх трьох напрямках. У порівнянні з лідерами рейтингу – Сінгапуром, китайським Шанхаєм, Естонією – українські школярі відстають приблизно на 2 роки навчання.

Найбільше відставання – з навичок читання. Воно й не дивно: в умовах постійного стресу, повітряних тривог, обстрілів, зміни місця проживання дитині важко концентруватися на тексті, не перестрибувати з одного рядка на інший, ну і в принципі над чимось працювати довго.

Та попри це дуже приємно, що українська система освіти продемонструвала свою стійкість. Засновник рейтингу PISA Андреас Шляйхер – до речі, великий друг України – зізнався, що очікував від нас набагато більшого падіння. Він приємно здивований, що Україна взагалі змогла взяти участь у тестуванні. Ще раз підкреслю: це відбувалося в жовтні-2022, під масованими російськими обстрілами.

Але покращувати освіту нам усе одно доведеться. Першочергове питання – безпека навчального процесу, передусім – шкільні укриття. Ну а далі можна працювати над більш «мирними» проблемами: це адекватна профільна школа, реанімація проєкту «Нова українська школа», підвищення соціального статусу вчителя, педагогічна освіта.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy