Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Шмигаль: Тема повернення Криму не зникатиме з «радарів» світового порядку денного

  • 10298
Денис Шмигаль: Тема повернення Криму не зникатиме з «радарів» світового порядку денного

Кримська платформа – це не лише практичний майданчик міжнародної співпраці, а й нагадування всьому світу, що тема повернення Криму не зникатиме з «радарів» світового порядку денного до повної деокупації півострова.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час інавгураційного саміту Кримської платформи 23 серпня. Участь у заході, ініційованому Президентом Володимиром Зеленським, беруть делегації з 46 країн світу.

Очільник уряду також зазначив, що питання деокупації Криму є колективним завданням, адже йдеться про відновлення справедливості, норм міжнародного права та колективної системи міжнародної безпеки.

«Окупація Криму – це не суто внутрішньополітична проблема, це проблема світового масштабу, яка фактично руйнує систему міжнародної безпеки», – наголосив Денис Шмигаль.

За словами прем’єр-міністра, потенційні збитки від окупації Криму оцінюються експертами у понад 100 млрд доларів. Це втрачені природні ресурси, активи держави, промисловість, а головне – негативні наслідки для людей, які потерпають від політики країни-агресора.

Ще однією проблемою є погіршення екології на півострові. Денис Шмигаль наголосив, що внаслідок політики мілітаризації та «викачування» ресурсів тимчасово окупований Крим перебуває на межі екологічної катастрофи.

«Питання екології – це питання безпечного життя українців на півострові та загалом екологічних проблем для всього Чорноморського регіону. Домівка мільйонів українців перетворюється фактично на військову базу та режимний окупаційний об’єкт. Це вкотре свідчить про глобальність проблеми та загрозу не тільки для України, а й наших європейських сусідів», – сказав глава уряду України.

Він також запевнив, що розв’язання цих проблем постійно буде на порядку денному в межах Кримської платформи, а також на контролі уряду, Президента та українського парламенту.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy