Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Монастирський: За військові злочини – справедливе покарання

  • 6294
Денис Монастирський: За військові злочини – справедливе покарання

Цього тижня парламент розгляне законопроєкт №2689, що встановлює можливість для національних правоохоронних органів і судів притягти до відповідальності воєнних злочинців. Важливо, що з ухваленням документу строки давності щодо міжнародних злочинів, які мають місце на окупованих територіях, будуть відсутні, і незалежно від того, коли людина вчинила такий злочин, – вона понесе за нього покарання.

Про це розповів на брифінгу голова правоохоронного комітету Денис Монастирський.

За його словами, ми маємо вже 8 рік війни на окупованих територіях, проте більшість воєнних злочинів, які вчиняються на тимчасово окупованих територіях та в зоні міжнародного збройного конфлікту, лишаються непокараними.

«Велика група експертів йшла до цієї мети понад 7 років. Законопроєкт став поворотним моментом для того, щоб потерпілі, які звертаються до правоохоронних органів України і які приїжджають з окупованих територій, отримали та реалізували право на справедливий суд. Це те, що було відсутнє протягом останніх років. Наприклад, приїжджає людина зі Сходу, яку піддавали катуванню, звертається до правоохоронних органів із заявою, а в останніх наразі є певна обмеженість в можливості розслідувати та притягувати до відповідальності. Тому ключовим принципом тут має бути забезпечення відсутності строків давності», – пояснив він.

І цим законопроєктом ми забезпечуємо це, наголосив голова комітету.

Другим важливим моментом, зазначив Денис Монастирський, є те, що відтепер з’являється можливість використовувати всі інструменти правоохоронних органів щодо подій з 2014 року, тобто з початку війни. Це дозволить розслідувати тисячі злочинів і правопорушень.

Йдеться про основні категорії міжнародних злочинів: проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії. Саме їх найбільше на тимчасово окупованих територіях і саме за ними найменше притягують до відповідальності.

«Законопроєкт №2689 потрібен кожному українцю, зокрема тим, хто, на жаль, став жертвами війни», – підсумував Денис Монастирський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy