Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Монастирський розповів про нові цифрові послуги МВС

  • 9138
Денис Монастирський розповів про нові цифрові послуги МВС

Отримати довідку про несудимість, передати технічний паспорт на авто в спільне користування чи зареєструвати своє місце проживання – усе це можна зробити онлайн. Відповідні цифрові послуги розробили і запровадили Міністерство внутрішніх справ спільно з Мінцифри.

Про це розповів голова міністерства Денис Монастирський під час Diia Summit 2022.

«Довідка про несудимість – це одна з найбільш доступних і проблемних послуг, яка надається сервісами МВС. Таких довідок видається понад 500 тис. у рік. Вона потрібна під час прийняття на роботу, оформлення візи для виїзду за кордон, для участі в тендері, здійснення усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, поновлення документів, для вступу до територіальної оборони. Відсьогодні за допомогою Дія.Підпис можна замовити довідку онлайн», – зазначив він.

Наступний сервіс – отримання статусу належного користувача.

«Зараз до відповідного реєстру внесено лише 40 тис. належних користувачів, тому що раніше це було незручно. Відтепер належного користувача можна зазначити через Дію», – повідомив Денис Монастирський і навів приклад використання послуги, коли чоловік і дружина спільно користуються авто і можуть пошерити техпаспорт через Дію, а не передавати його із рук у руки.

Ще один важливий сервіс – автоматична реєстрація місця проживання. Це наймасовіша і найбільш забюрократизована послуга. За словами міністра, кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а понад 1 млн осіб взагалі без реєстрації місця проживання.

Після запуску послуги більше не треба двічі звертатися до ЦНАПу, для чоловіків – у військкомат, збирати документи та приводити власника житла. Повідомити про місце проживання можна через портал чи застосунок «Дія» без візитів. Усі органи сповіщуватимуться автоматично, і рішення про реєстрацію буде автоматичним.

«Славнозвісна Форма 13 і штамп у паспорті як радянський рудимент йдуть у минуле. За декілька хвилин можна замовити витяг і подати його до відповідного органу», – зазначив Денис Монастирський.

Голова МВС також анонсував нові послуги, які невдовзі можна буде отримати в Дії, – перереєстрація авто, заміна водійського посвідчення з доставкою додому, подача заяви до поліції через застосунок.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy