Міжнародні партнери підтримують посилення покарання за недостовірне декларування
- 8582
Міжнародні партнери України підтримують повернення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування та неподання декларації, на чому у своєму законопроєкті наполягає Президент України.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, народний депутат від «Слуги Народу» Денис Монастирський.
Законопроєкт про відновлення покарання за недостовірне декларування розглядався на РНБО під головуванням Президента. Було обговорено необхідність відновити те положення документу, яке Президент пропонував від самого початку, і внести зміни у статтю 366-2 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації).
«Свого часу глава держави пропонував, щоб за суттєву брехню у деклараціях передбачалось позбавлення волі. Потім парламент дійшов компромісу щодо не позбавлення, а обмеження волі, і проголосував за це. Адже таке рішення було потрібно, щоб коли розпочались кримінальні провадження НАБУ, органи Нацполіції, які розслідують брехню, могли працювати і не гаяти часу», – нагадав політик.
Наразі Президент наполягає на тому, щоб за суттєву брехню у деклараціях на понад 2 тис. прожиткових мінімумів передбачити покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 2 років і права обіймати посади до 3 років (для топ-посадовців).
Варто зазначити, що це буде одне з альтернативних покарань нарівні зі штрафами і громадськими роботами.
Окрім того, у законопроєкті Володимира Зеленського пропонується, щоб брехня щодо декларацій була визнана корупційним правопорушенням.
Також тепер неможливо буде застосовувати до злочинців дійове каяття, яке раніше давало можливість звільняти їх від відповідальності.
Практика попередніх років засвідчила, що це було масове явище – понад 90% злочинців звільняли від відповідальності у зв’язку з дієвим каяттям (зізнання в суді про те, що збрехав). Як зазначив Денис Монастирський, норма Президента виключає таку можливість.