Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов: Запуск Вищої ради правосуддя – необхідна умова функціонування судової системи

  • 4682
Денис Маслов: Запуск Вищої ради правосуддя – необхідна умова функціонування судової системи

Верховна Рада призначила двох членів Вищої ради правосуддя: Романа Маселка та Миколу Мороза, яких рекомендувала Етична рада. ВРП – це орган, який може призначати, відстороняти, притягати до дисциплінарної відповідальності чи звільняти з посади суддів, надавати консультативні висновки до законопроєктів, що стосуються судоустрою, брати участь у питаннях фінансового забезпечення судів. Крім того, саме ВРП призначає членів ВККС.

За словами голови Комітету з питань правової політики Дениса Маслова, досить символічним є те, що саме Парламент обирає перших членів Вищої ради правосуддя за новою, прийнятою цим Парламентом процедурою.

Нагадаємо, Закон щодо порядку призначення на посади членів Вищої ради правосуддя набув чинності 5 серпня минулого року.

«”В Україні судова реформа розпочата не вперше, але вперше її буде доведено до кінця”, – це слова нашого Президента, з якими я абсолютно погоджуюсь. Нам вкрай необхідно забезпечити функціонування судової гілки влади. Це фундамент, без якого не буде міцної держави. І сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямку, адже саме ВРП виконує ключові завдання, в тому числі розглядає питання притягнення суддів до відповідальності», – пояснює народний депутат.

Він наголосив, що у державі має бути Порядок і Закон. Та додав, що без довіри суспільства до судів, неможливо забезпечити базову цінність людини – справедливість. Саме за справедливість віддають життя наші герої на фронті. 

Також парламентар пояснює, що окрім українського суспільства, очікують побачити доведену до логічного завершення судову реформу й наші міжнародні партнери, які підтримують Україну у протистоянні воєнній агресії рф. 

«Вперше за 30 років незалежності посли ЄС, Великобританії та США побачили «політичний імпульс» і «готовність політичних лідерів країни до перезавантаження», зокрема й судової гілки влади. Ми маємо намір тримати цей імпульс і зробити ті важливі кроки, яких від нас очікують задля втілення реально працюючої судової системи, з чесними судами та висококваліфікованими суддями», – підсумовує Денис Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy