Денис Маслов: Запровадження в Україні суду присяжних – важливий елемент забезпечення довіри до судової системи
- 71
Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроект про запровадження суду присяжних в Україні. Він має стати запорукою народовладдя в процесі здійснення правосуддя.
Як повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов, документ забезпечить участь народу України безпосередньо у здійсненні правосуддя, про що йшлося у програмі політичної партії «Слуги Народу».
«Це є в програмі Президента та в стратегії розвитку системи правосуддя», – зазначив парламентар.
За його словами, відповідно до законопроєкту, буде створено лаву присяжних, яка буде складатися із восьми людей.
«Звичайні люди, які будуть випадковим чином вибиратися із реєстру виборців. Потім лава присяжних буде протягом всього строку розгляду, протягом всього процесу слухати сторону обвинувачення, сторону захисту. Їм будуть надаватись докази і вони будуть приймати вердикт», – розповів народний депутат.
Вердикт про винуватість особи у злочині, уточнив нардеп, буде прийматися, якщо всі 8 присяжних одноголосно за це проголосують.
«Якщо менше, це прямий вердикт буде про невинуватість особи. Суддя в цьому процесі лише організовує і веде процес, стежить за тим, щоб все відбувалося відповідно до вимог процесуального закону. І потім вже на підставі вердикту присяжних про винуватість чи невинуватість постановляє вирок і призначає покарання», – додав Денис Маслов.
Прогнозується, що лава присяжних буде застосовуватися до особливо тяжких злочинів, за яке передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Згодом перелік злочинів буде розширено. Наразі законопроєкт готують у профільному комітеті до другого читання.
«Він буде ухваленим цим складом парламенту для того, щоб зрештою імплементувати той механізм, про який давно сказано в нашій Конституції, про який говорила партія «Слуга народу», ідучи на вибори, і про це ж говорив наш Президент», – наголосив очільник профільного комітету.