Денис Маслов: Вперше в історії України ми відмовилися від політичного впливу на формування суддівського корпусу
- 7063

До команди Президента та «Слуги Народу» ніхто в історії України не міг відмовитися від політичного впливу на формування суддівського корпусу та не довів судову реформу до кінця.
Про це заявив член Комітету з питань правової політики ВРУ, народний депутат від «Слуги Народу» Денис Маслов під час спецмарафону на телеканалі «Рада», присвяченому тисячі днів із моменту інавгурації Президента Володимира Зеленського.
«Вперше в історії України ми відмовилися від політичного впливу на формування вищих органів судового врядування – Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії. Це органи, що відповідають за добір і призначення суддів, їхнє кваліфікаційне оцінювання, притягнення їх до відповідальності та звільнення», – пояснив він.
Денис Маслов нагадав, що парламент імплементував до законодавства формулу, відповідно до якої комісія, що проводить конкурс до нового складу ВККС, а також Етична рада, яка перевірятиме професійність та доброчесність кандидатів до ВРП, наполовину складаються з представників судової гілки влади та наполовину – з представників іноземних організацій зі світовим ім’ям, з якими Україна вже багато років співпрацює в галузі боротьби з корупцією і судової реформи.
«Ми маємо завершити цю реформу, не просто змінивши прізвища в судових органах, а повністю змінивши філософію. Багато хто починав судову реформу, але ніхто не довів її до кінця. Ніхто не міг відмовитися від політичного впливу на формування суддівського корпусу в Україні», – сказав він.
Народний депутат також наголосив, що судова реформа – це доволі тривалий процес. Зокрема, багато часу забирає процес добору суддів. Однак, саме ця реформа є однією з основоположних для команди Президента та «Слуги Народу», тому обов’язково має бути доведена до кінця.
«Базова необхідність людини – справедливість. Так само – це базова необхідність держави та її розвитку. Залучення інвестицій, довіра іноземних інвесторів, внутрішніх інвесторів – усе це неможливо без справедливої судової системи, де кожна людина може отримати захист своїх прав», – підсумував він.