Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов: Спецтрибунал зможе подолати недоторканність російського керівництва

  • 52
Денис Маслов: Спецтрибунал зможе подолати недоторканність російського керівництва

Створення спеціального трибуналу за злочин агресії рф спричинить потужний тиск на російські еліти та сприятиме послабленню кремлівського режиму. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов.

«Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію щодо розслідування різних категорій злочинів, зокрема воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Але існує прогалина у юрисдикції стосовно злочину агресії. Ми прагнемо заповнити цей пробіл через створення відповідного трибуналу», – пояснив Маслов.

За його словами, Україна не може чекати на закінчення війни та повалення путінського режиму, і трибунал треба створити ще під час агресії рф.

«Ми активно працюємо на дипломатичному, політичному, експертному рівнях, на рівні зустрічей із нашими діаспорами, з лідерами думок в різних країнах. Депутатський корпус також докладає максимум зусиль до роботи на цьому напрямі, спілкуючись зі своїми колегами з парламентів різних країн, просуваючи резолюції і переконуючи в обов’язковій невідворотності покарання злочинців», – зазначив парламентар.

Він додав, що наразі розглядаються різні варіанти створення спецтрибуналу. Перший – це робота трибуналу на підставі рішення Генасамблеї ООН. Другий – на основі багатосторонньої міжнародної угоди з різними країнами або об’єднаннями країн та певними міжнародними інституціями. Третій варіант – гібридний трибунал, який передбачає створення спеціального суду всередині української системи правосуддя, судді якого будуть іноземцями, щоби надати об’єктивності цьому процесу.

«Українська сторона наголошує, що нас не влаштовує варіант створення гібридного трибуналу з двох причин. Причина перша – ще не вирішене питання імунітету найвищих посадових осіб країни-агресора. Друга причина – ми не можемо за найбільшу воєнну агресію з часів Другої світової війни притягати до відповідальності злочинців іменем України. Важливо, щоб злочинців було притягнуто до відповідальності іменем всієї світової спільноти», – зауважив Маслов.

Голова правового комітету впевнений, що створення міжнародного трибуналу суттєво вплине на кремлівський режим.

«Створення трибуналу та обвинувальні акти не лише стосовно путіна, але і щодо інших вищих посадових осіб держави, військових командирів, політиків та членів радбезу рф означатиме, що президент росії не зміг захистити свої внутрішні еліти. Відповідно це призведе до розколу в кремлівській еліті, оскільки вони зрозуміють, що путін не може їх захистити, а міжнародна спільнота притягне їх до відповідальності», – підсумував Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy