Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов: Рада Європи почне підготовку до створення спецтрибуналу за злочин агресії

  • 100
Денис Маслов: Рада Європи почне підготовку до створення спецтрибуналу за злочин агресії

Перший крок до старту трибуналу відносно вищих посадовців рф вже зроблено, і Україна на цьому шляху має значну підтримку міжнародних партнерів. Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю Укрінформ.

«Це дуже важливе рішення як для України, так і для світової спільноти. Практичний крок до того, щоб трибунал запрацював», – прокоментував Маслов рішення Ради Європи розпочати разом з Україною підготовку до створення спецтрибуналу.

Він додав, що Україна у цьому питанні вже отримала підтримку провідних країн світу.

«На сьогодні маємо підписану політичну декларацію представником США щодо створення трибуналу. Те, що трибунал буде створено, вже розуміє увесь світ», – констатував голова профільного комітету.

За його словами, питання лише в тому, яка саме форма трибуналу буде погоджена. Наразі з цього приводу тривають дискусії.

«Демократичному світу необхідно вирішити питання щодо імунітету трьох вищих посадових осіб рф. Я думаю, у більшості політиків у світі вже є розуміння, що такі імунітети має бути знято. У цьому напрямі ми наразі і працюємо», – зазначив Маслов.

Він розповів, що Комітет ВР з питань правової політики розробляє законопроєкт стосовно обмеження судового імунітету рф та її високопосадовців.

«Ми сподіваємося, що після ухвалення цієї законодавчої ініціативи наші партнери, які визнали росію країною-агресором та країною-спонсором тероризму, теж ухвалять таке рішення на рівні своїх парламентів та урядів. Потрібно позбавити рф та російських топпосадовців імунітетів, недоторканності вже зараз, щоби притягнути злочинців і вбивць до відповідальності», – наголосив парламентар.

Маслов зазначив, що наразі ідею відповідальності для тих, хто вчиняв злочини в Україні, зокрема злочин агресії, загалом підтримує велика кількість країн.

«На сьогодні наша держава має підтримку впливових гравців на політичній арені – Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Франції, Німеччини і багатьох інших», – сказав він.

Голова профільного комітету зауважив, що Україна активно працює на дипломатичному, політичному, експертному рівнях, а також на рівні зустрічей із українськими діаспорами, з лідерами думок в різних країнах.

«Депутатський корпус також докладає максимум зусиль до роботи на цьому напрямі, спілкуючись зі своїми колегами з парламентів різних країн, просуваючи резолюції і переконуючи в обов’язковій невідворотності покарання злочинців. Ми наголошуємо на тому, що непотрібно чекати на перемогу, щоб запустити трибунал, адже ми потребуємо його вже зараз», – підсумував Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy