Денис Маслов: Рада Європи почне підготовку до створення спецтрибуналу за злочин агресії
- 278

Перший крок до старту трибуналу відносно вищих посадовців рф вже зроблено, і Україна на цьому шляху має значну підтримку міжнародних партнерів. Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю Укрінформ.
«Це дуже важливе рішення як для України, так і для світової спільноти. Практичний крок до того, щоб трибунал запрацював», – прокоментував Маслов рішення Ради Європи розпочати разом з Україною підготовку до створення спецтрибуналу.
Він додав, що Україна у цьому питанні вже отримала підтримку провідних країн світу.
«На сьогодні маємо підписану політичну декларацію представником США щодо створення трибуналу. Те, що трибунал буде створено, вже розуміє увесь світ», – констатував голова профільного комітету.
За його словами, питання лише в тому, яка саме форма трибуналу буде погоджена. Наразі з цього приводу тривають дискусії.
«Демократичному світу необхідно вирішити питання щодо імунітету трьох вищих посадових осіб рф. Я думаю, у більшості політиків у світі вже є розуміння, що такі імунітети має бути знято. У цьому напрямі ми наразі і працюємо», – зазначив Маслов.
Він розповів, що Комітет ВР з питань правової політики розробляє законопроєкт стосовно обмеження судового імунітету рф та її високопосадовців.
«Ми сподіваємося, що після ухвалення цієї законодавчої ініціативи наші партнери, які визнали росію країною-агресором та країною-спонсором тероризму, теж ухвалять таке рішення на рівні своїх парламентів та урядів. Потрібно позбавити рф та російських топпосадовців імунітетів, недоторканності вже зараз, щоби притягнути злочинців і вбивць до відповідальності», – наголосив парламентар.
Маслов зазначив, що наразі ідею відповідальності для тих, хто вчиняв злочини в Україні, зокрема злочин агресії, загалом підтримує велика кількість країн.
«На сьогодні наша держава має підтримку впливових гравців на політичній арені – Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Франції, Німеччини і багатьох інших», – сказав він.
Голова профільного комітету зауважив, що Україна активно працює на дипломатичному, політичному, експертному рівнях, а також на рівні зустрічей із українськими діаспорами, з лідерами думок в різних країнах.
«Депутатський корпус також докладає максимум зусиль до роботи на цьому напрямі, спілкуючись зі своїми колегами з парламентів різних країн, просуваючи резолюції і переконуючи в обов’язковій невідворотності покарання злочинців. Ми наголошуємо на тому, що непотрібно чекати на перемогу, щоб запустити трибунал, адже ми потребуємо його вже зараз», – підсумував Маслов.