Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов про суд без паперів: Інформацію про судову справу тепер можна зручно отримати в Дії

  • 716
Денис Маслов про суд без паперів: Інформацію про судову справу тепер можна зручно отримати в Дії

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7315, який передбачає можливість надсилання інформації про дату та час судового засідання, а також про рішення суду через застосунок Дія.

Документ продиктований вимогою часу й умовами, у яких зараз опинилася країна і в тому числі судова система, наголошує член комітету з питань правової політики, народний депутат від «Слуги Народу» Денис Маслов.

«Законопроєкт вирішує кілька важливих завдань. Зокрема, це можливість швидко та зручно отримувати інформацію про судову справу через Дію. Тепер не треба чекати повісток про виклик до суду поштою, очікувати на отримання паперового тексту судового рішення, адже вся інформація одразу буде доступна в Дії в електронному вигляді», – повідомив він.

Крім того, законодавча ініціатива передбачає можливість проводити збори суддів (не плутати зі з’їздом суддів України!) конкретного суду у дистанційному режимі під час воєнного/надзвичайного стану.

Денис Маслов додає, що також під час підготовки до другого читання до законопроєкту внесено важливе положення, яке стосується відрядження суддів із судів, що тимчасово не можуть здійснювати правосуддя та розташовані у зоні проведення активних бойових дій.

Зараз відрядити таких суддів до інших судів, для продовження роботи на мирній території України, можливо тільки за їхньою згодою. І більшість суддів це вже зробили, подавши відповідну заяву.

«Однак досі залишається частина окремих суддів, які з різних причин продовжують знаходитися у судах, що не здійснюють правосуддя. Деякі із них навіть не виходять на зв’язок із Вищою радою правосуддя, що викликає занепокоєння. Але при цьому такі особи продовжують отримувати суддівську винагороду. Тому законопроєктом № 7315 пропонується надати можливість відряджати таких суддів без їх згоди. Це вимушена, але потрібна міра у період воєнного часу. Під час війни всі посадові особи повинні бути на своєму місці та виконували покладені на них функції, і держава має це забезпечити», – наголошує депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy