Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов: Поступово вдається переконувати країни світу в необхідності створення спецтрибуналу

  • 70
Денис Маслов: Поступово вдається переконувати країни світу в необхідності створення спецтрибуналу

Україна не чекатиме закінчення війни, щоб розпочати судовий процес над вищим керівництвом рф. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю виданню Telegraf.

«Ми не хочемо, не можемо і не будемо чекати закінчення війни. Ми цей трибунал хочемо створити ще під час війни. І це, на мою думку, стане одним з елементів деструктивних процесів всередині РФ», – сказав Маслов.

За його словами, початок роботи трибуналу покаже внутрішній російській еліті, що вони нічим та ніким не захищені, а також продемонструє силу міжнародного права.

«Ми пройшли шлях від ідеї необхідності трибуналу до того, що маємо вже і політичну, і певну організаційну підтримку його створення. Вдається поступово переконувати багато країн світу. В першу чергу, звісно, провідні країни – США, Велику Британію, країни Європейського союзу. Але для нас важливими є й Латинська Америка, країни Глобального Півдня, країни Сходу», – зазначив голова профільного комітету.

Він додав, що остаточно спецтрибунал буде створений за умови, що його форма та юрисдикція буде влаштовувати в першу чергу Україну, а також наших міжнародних партнерів.

«Я вважаю справедливим і правильним, якщо Генасамблея ООН своїм рішенням підтримала б юрисдикцію і створення трибуналу. Ми маємо рішення ООН, де зазначено про необхідність відповідальності за злочини, які вчиняють під час агресії Російської Федерації проти України. Бажано, щоб було рішення і на підтримку трибуналу», – зауважив Маслов.

Парламентар зазначив, що окремим питанням є зняття персонального імунітету з президента, прем’єра та міністра закордонних справ рф.

«Питання імунітету – це питання статуту такого трибуналу. Якщо це питання буде вирішено в статуті, якщо країни, які підпишуться і стануть учасниками такого трибуналу, погодяться виконувати його рішення, тоді імунітету у «трійки» не буде. Саме за це ми й боремось зараз», – підсумував Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy