Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов: Глобальний саміт миру – це насамперед мобілізація підтримки світової спільноти

  • 57
Денис Маслов: Глобальний саміт миру – це насамперед мобілізація підтримки світової спільноти

Три основні пункти Формули миру, що винесені на розгляд Глобального саміту миру, є найменш дискусійними, тому що вони цілком зрозумілі та прийнятні для всіх країн з будь-яких куточків світу. На цьому наголосив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю виданню Главком.

«Цілком очевидно, що всіх бентежить питання ядерної та продовольчої безпеки і повернення військовополонених та цивільних заручників, особливо дітей. Важко буде будь-якій країні щось протиставити цим положенням, які ґрунтуються на статуті ООН і принципах міжнародного права», – зазначив Денис Маслов.

Але, за його словами, необов’язково в підсумковому документі йтиметься лише про ці три пункти.

«Може бути згадана Формула миру загалом, це вже залежить від дипломатичної роботи. Але за тими трьома пунктами вже зараз можна вибудувати конкретний план дій і перейти до практичних кроків. Якщо ми кажемо про радіаційну безпеку, то конкретним кроком були б заклик і примус російської федерації до звільнення Запорізької АЕС та застереження для країни-агресора від атак по об’єктах, пов’язаних з радіаційною безпекою. І йдеться тут не тільки про атомні електростанції», – наголосив Денис Маслов.

Що стосується забезпечення продовольчої безпеки, народний депутат нагадав, що в українській Формулі миру є конкретні кроки – насамперед розблокування наших портів.

«Йдеться про порти Одеси, Миколаєва, теоретично Херсона (про порти на тимчасово окупованих територіях йтиметься, коли вже дійде безпосередньо до деокупації). Потрібно збільшувати обсяги експорту-імпорту вантажів через ці морські порти та розширювати перелік продукції – це має бути не тільки зерно, а й інші товари, яких потребують Україна та інші країни світу. І може бути відпрацьований конкретний план наслідків, які настануть для рф при атаках на морську транспортну інфраструктуру та логістичні шляхи», – вважає Денис Маслов.

Парламентар зазначив, що для обміну військовополоненими, повернення дітей та цивільних, які утримуються як заручники на тимчасово окупованих територіях, можливий план дій з обміну «всіх на всіх».

На його думку, має бути активнішою позиція міжнародних організацій, зокрема Червоного Хреста, щодо верифікації та нагляду за умовами утримання.

«Тож стосовно цих трьох пунктів можна отримати політичну і дипломатичну підтримку і за результатами саміту переходити вже до реалізації конкретних пропозицій. Цей саміт – це у першу чергу мобілізація підтримки світової спільноти, щоб будь-які перемовини будувались не на китайській, турецькій чи іншій «формулі», а на нашій», – резюмував Денис Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy