Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Денис Маслов: Е-судочинство є частиною побудови сучасної України

  • 434
Денис Маслов: Е-судочинство є частиною побудови сучасної України

Адвокатів, нотаріусів, судових експертів, юридичних осіб, ФОПів та держоргани, які ще цього не зробили, зобов’яжуть реєструвати офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) та подавати до суду процесуальні документи в електронній формі.

Член Комітету з питань правової політики Денис Маслов пояснив необхідність ухвалення ініційованого ним законопроєкту № 7574. 

«Ми живемо в сучасному світі й будуємо нову, сучасну Україну. Електронне правосуддя – важливий пазл цього процесу. Впровадження сучасного електронного діловодства в суді, електронного ведення справ, електронних комунікацій із судом, кабінету судді та кабінету учасника процесу – це не забаганка, а вимога часу», – наголошує Денис Маслов.

Слід зазначити, що із цією метою минулого року в системі українського судочинства було запущено перші три підсистеми (модулів) ЄСІТС:

1) «Електронний кабінет»;

2) «Електронний суд»;

3) підсистема відеоконференцзв’язку.

На думку Дениса Маслова, проблема зі зволіканням у реєстрації офіційної електронної адреси полягають у тому, що чинне процесуальне законодавство України не містить достатніх важелів і стимулів, які спонукали б суб’єкта до реєстрації такої адреси в ЄСІТС. Іншими словами, в законі немає серйозних правових наслідків і будь-якої, хоча б найменшої, відповідальності за невиконання такого обов’язку.

«У системі «Електронний суд» на сьогодні зареєстровано лише 22% адвокатів, які працюють в Україні, та лише 10% підприємств державного та комунального секторів. Якщо у чинному законодавстві недостатньо стимулів для переходу до електронного судочинства, будемо його посилювати», – підсумовує Денис Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy