Демонтаж олігархічної системи проводила майже кожна країна – Олена Мошенець
- 5072
Досліджуючи історію демонтажу олігархічної системи, можна дійти висновку: подібний шлях проходила майже кожна країна. На цьому у другий день Форуму «Україна 30. Економіка без олігархів» наголосила заступниця голови антикорупційного парламентського комітету Олена Мошенець.
«В західних країнах – одні кроки, в азійських – це були інші кроки. Але кінцева точка одна: точка ефективності та суспільного добробуту», – зазначила вона.
Олена Мошенець пояснила, що наближеність до політиків завжди була найкращим бізнесом. При наявності олігархії, зокрема, узурпуються ресурси чи доступ до окремих видів ренти.
«Це про те, що додана вартість не потрапляє в економіку, а інвестиції – на утримання сталого стану речей. Вони забирають ті кошти, які могли би конвертуватися у ВВП і в те, щоб наша країна була сильніша на міжнародному рівні», – сказала заступниця голови антикорупційного парламентського комітету.
Вона звернула увагу, що олігархія, як правило, існує у системі сировинних економік. А тому більшість операцій треба робити прозорими та доступними.
«Треба об’єднувати реєстри. Робити їх такими, щоб не потребували спеціального доступу, автоматично знаходилися всі документи. Ми багато на цьому шляху зробили. І ця прозорість, врешті-решт, має, в тому числі, стати тим регулятором, який призведе до знищення олігархату», – сказала вона.
Також вона нагадала, що поки що потенційно до майбутнього реєстру олігархів можуть потрапити 13 осіб.