Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Давид Арахамія: Україна робитиме все, щоб Росія не змогла використовувати Північний потік-2 як зброю

  • 5374
Давид Арахамія: Україна робитиме все, щоб Росія не змогла використовувати Північний потік-2 як зброю

Україна разом із Польщею, Литвою та іншими партнерами в Європі буде використовувати всі інструменти для того, щоб газ і газогін «Північний потік-2» Росія не могла використати як зброю. І для цього є політичні, дипломатичні, інформаційні та юридичні інструменти.

Про це заявив голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

«Сьогодні дедалі більше політичних гравців, експертів та медіа висловлюються про те, наскільки неконкретна угода відбулась між Байденом та Меркель, і що вона є помилкою. Домовленість не заповнена реальним змістом гарантій для України, нема юридично зобов’язальних кроків, щоб не допустити використання Газпромом газу і будь-яких газопроводів в Європі як зброї.

До того ж це рішення не схоже на рішення Америки як такої, бо його активно критикують у Вашингтоні: як і серед республіканців, так і серед конгресменів-демократів», – сказав він.

Як зауважив народний депутат, є потужне несприйняття політики, яку продовжує адміністрація Байдена щодо ПП-2 та загрози через це країнам Європи.

Так, наприклад, республіканці відкрито називають ПП-2 корумпованим геополітичним проєктом, який керується колишніми офіцерами розвідки та буде використаний для збагачення Путіна і розколу НАТО.

«Ми чітко розуміємо: не можна визначати стратегічний курс і політичні рішення Америки. Наше завдання лише – переконати, що захист спільних цінностей передбачає більший результат, в тому числі й у дискусії про ПП-2. І наразі ще є можливість наповнити рамкову домовленість із Німеччиною конкретикою та напрацювати кроки, що дозволять реально забезпечити виконання даних Америкою обіцянок. Ми переконані, Газпром не має почуватись на європейському газовому ринку, як на своїй вотчині», – наголосив Давид Арахамія.

За його словами, загальноєвропейські енергетичні правила мають поширюватись на всю активність Газпрому в Європі та на усі газові амбіції Росії.

Важливо розуміти, що всі газові проєкти в Європі, зокрема і Північний потік-2, мають підпорядковуватись сучасному та ефективному європейському енергетичному законодавству, але якщо норми Третього енергопакету будуть розповсюджені на ПП-2, його сенс вже не буде таким, як розраховують у Кремлі, додав він.

«Сьогодні вкрай важливі також юридична визначеність та рівні умови для всіх. Бо це найкращий запобіжник від гри проти Європи. Якщо сучасне європейське енергетичне законодавство буде поширене в тому числі й на такі амбіції Росії, як ПП-2, то вони просто втратять сенс. Водночас наголошую, що Україна заслуговує отримати чіткі й максимально конкретні гарантії безпеки від США. Безпекове питання – це те, що потребує конкретної і чесної відповіді з боку наших американських партнерів», – підсумував голова фракції.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy