Давид Арахамія: Своє майбутнє ми пов’язуємо з НАТО
Як Україні реагувати на концентрацію військ РФ біля своїх кордонів? Що зробила наша держава для досягнення миру? З якою системою колективної безпеки варто пов’язати наше майбутнє? Про це в останньому випуску журналу НВ розповідає голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.
Наша команда послідовно виступає за досягнення миру, повернення наших людей і територій. За це борються наші військові і дипломати, над цим працює Президент Володимир Зеленський, уряд і Верховна Рада. Я впевнений, що навіть скептики підтвердять помітний прогрес у цьому напрямку, якого нам вдалося досягти за менше, ніж два роки при владі. Проведено розведення військ на трьох ділянках фронту, додому повернулися полонені, серед яких люди, які стали символом українського спротиву – Олег Сенцов, Микола Карпюк, Володимир Булах та багато інших.
Нам вдалося досягти найдовшого за всю історію війни перемир’я, яке почалося 27 липня 2020 року. На жаль, його виконують не в повній мірі, але навіть такий, далекий від ідеалу, режим тиші дозволив нам зберегти сотні людських життів.
Шлях до миру проходить по дорозі з двостороннім рухом. Тому одного лише нашого бажання не достатньо для того, щоб закінчити війну, повернути людей і території. Ми бачимо, що провокації на фронті від початку року почастішали, а Росія нарощує військову присутність біля наших кордонів. І ми про це не мовчимо, а збираємо позачергові засідання Верховної Ради, щоб на весь світ заявити про смерті наших військових і закликати світ не залишати без реакції акти агресії з боку Російської Федерації.
Можу запевнити, що у цьому протистоянні ми не самі. Останні місяці я проводжу багато часу за персональними онлайн-зустрічами з американськими сенаторами і конгресменами. Україна має підтримку союзників, підтвердження цьому – майже годинна телефонна розмова Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом. Вона стала потужним сигналом і для наших ворогів, і для партнерів – Україну ніхто не залишить в біді, а реформи, які втілює Президент Зеленський зі своєю командою, мають велике значення.
Збройні сили України адекватно реагують на загрози, які існують, і здатні захистити громадян та державу. Також наші зусилля направлені на те, щоб не допустити загострення ситуації. Бо життя кожної людини має значення. В тому числі і життя наших захисників, яких ми повинні повернути додому живими та здоровими.
Але ми розуміємо, що, живучи поруч з таким сусідом, Україна ніколи не почуватиме себе в повній безпеці. Тому своє майбутнє ми пов’язуємо з участю в системах колективної безпеки, найбільш успішною з яких, безумовно, є НАТО. 4 квітня Альянс відзначав 72 роки з дати свого заснування. За цей час НАТО стало не просто військово-політичним союзом, а спільнотою сильних і успішних держав, частиною якої Україна обов’язково стане. Звичайно, цьому передує важка роботу, яку мали виконати політики ще задовго до нас. Якби це відбулося, сьогодні ми б жили в зовсім іншій країні. Але якщо саме нам судилося провести реформи, які нарешті дозволять Україні реально наблизитися до стандартів НАТО, то ми до цього готові.