Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Давид Арахамія розповів про три запобіжники у запровадженні множинного громадянства

  • 11172
Давид Арахамія розповів про три запобіжники у запровадженні множинного громадянства

У п’яти президентських законопроєктах про запровадження «множинного громадянства» наявні три основні запобіжники, які дозволять уникнути суперечностей у законодавстві та не використовувати український паспорт в незаконних цілях. Про це на брифінгу у кулуарах парламенту заявив очільник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

За його словами, таким першим запобіжником стане неможливість отримати український паспорт громадянам країни-агресора (Росії).

Другим запобіжником стане обов’язок відмовитися від іншого громадянства для тих, хто хоче зайняти державну посаду в Україні.

Третій – чіткі умови, за яких власники двох паспортів зможуть голосувати на виборах в Україні.

«Не може людина голосувати за владу у двох країнах. Так це не працює. Якщо центр життєвих інтересів людини тут, то він голосує за владу тут. Тому хочу розвінчувати маніпуляції, що десь 20 млн людей, які не живуть в Україні, будуть визначати владу в Україні», – заявив Давид Арахамія.

Очільник фракції уточнив, що для запровадження множинного громадянства зміни до Конституції непотрібні. Адже норма про єдине громадянство, яка прописана в основному законі, нетотожна слову «одне».

«Трактування єдиного громадянства більшість конституціоналістів розцінює з точки зору контексту затвердження Конституції України. Коли в 1990-х була загроза втратити Крим і під «єдиним» малося на увазі «єдине по всій Україні». Тобто не «полтавське громадянство», «вінницьке» чи «кримське». Таке трактування було цієї норми про «єдине громадянство», – наголосив він.

Давид Арахамія розповів, що після оголошення Президентом ініціативи про множинне громадянство він отримав сотні відгуків від представників діаспори, які хочуть отримати український паспорт.

«Коли ви знаєте, що ви українець в душі та у вас є паспорт, але живете в Аргентині, то приїжджаєте до родичів як український громадянин, користуєтесь усіма зручностями громадянства. Всі ці люди будуть адвокатами України по всьому світі», – зазначив очільник фракції «Слуга Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy