Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Давид Арахамія розповів про три етапи впровадження накопичувальної пенсійної системи

  • 5826
Давид Арахамія розповів про три етапи впровадження накопичувальної пенсійної системи

Одним із пріоритетних завдань парламенту нинішнього скликання є пенсійна реформа – ухвалення пакету законів, необхідних для запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Про це розповів голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія у програмі «Coffee Break з Романом Грищуком». (лінк)

За словами очільника фракції, першим етапом реформи буде запровадження загальнообов’язкових накопичувальних пенсійних внесків. Громадяни зможуть формувати особисті пенсійні накопичення, отримувати додаткові виплати до основної пенсії, пенсійні накопичення у спадок спадкоємцями.

«На першому етапі ти поки сам нічого не платиш, держава з ПДФО по 2% кладе тобі на рахунок. І на накопичувальному рахунку збирається певна сума. Можна їх вкладати в облігації внутрішнього займу, аби на них нараховувався дохід, наприклад, 10%», – пояснив Давид Арахамія.

На другому етапі громадяни матимуть індивідуальні накопичувальні рахунки і зможуть додатково відраховувати частину коштів зі своїх заробітних плат. На третьому – планується, що держава зі свого боку співфінансуватиме такі внески на паритетних умовах.

«У планах – запровадити таку модель, аби на третьому етапі – скільки поклав ти, стільки поклала і держава», – додав очільник фракції.

Він також навів приклад роботи пенсійної системи у США. Там платник податків на свій розсуд щомісяця відкладає гроші до пенсійного фонду. Таку ж суму кладе його роботодавець.

«Згодом ці гроші можна інвестувати, наприклад, у цінні папери або нерухомість. І я сам регулював і бачив, як в мене накопичується сума на пенсійному рахунку. Це круто. Тому що людина може прогнозувати, які в неї будуть доходи», – пояснив Давид Арахамія.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy