Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Давид Арахамія: Позачергові засідання – це спосіб приймати важливі закони, незважаючи на «поправочний спам» опозиції

Давид Арахамія: Позачергові засідання – це спосіб приймати важливі закони, незважаючи на «поправочний спам» опозиції

Навіщо парламенту часто збиратися на позачергові засідання, чому на них виносять не тільки екстрені питання та які законопроєкти розглядатимуть найближчим часом, розповів голова парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

На новому пленарному тижні фракція «Слуга Народу» знову ініціює два позачергових засідання. Що такого екстрено важливого потрібно розглянути?

Вже тривалий час стараннями опозиції звичайний режим пленарних засідань перетворився на нескінченну епопею розгляду «поправочного спаму». Зараз це поправки до законопроєкту №2194, який передає землю у розпорядження громад.

Саме тому ми використовуємо інструмент позачергових засідань і виносимо на порядок денний проблеми, розв’язання яких давно чекає суспільство, вся країна.

Звичайно, ми розуміємо, що це не остання спроба заблокувати роботу парламенту, і дуже добре усвідомлюємо, для чого це роблять.

І для чого ж?

Опозиція взяла курс на перетворення парламенту у недієздатний державний орган. І блокування його роботи «поправочним спамом» – це не що інше, як причина говорити про нездатність Верховної Ради швидко ухвалювати важливі закони, тому потрібно її розпустити й оголосити перевибори.

Кращий спосіб це довести – заблокувати роботу парламенту тисячами правок до будь-якого закону. Наприклад, є вже близько 2 тис. правок до закону про місцеві адміністрації, 12 постанов щодо скасування закону про старост, близько 500 поправок до законопроєкту №2195 про продаж землі через електронні аукціони. Тобто це системне гальмування законодавчих ініціатив.

Ми розуміємо, що це не останні спроби блокувати діяльність Верховної Ради, відповідно – не в останній раз збираємо позачергові засідання. Це наша відповідь на неконструктивну позицію наших опонентів.

Але в планах найближчих позачергових засідань абсолютно пересічні законопроєкти. У нинішній ситуації, коли ворог біля кордонів, на Сході України загострення, триває епідемія коронавірусу – хіба не це найважливіші та невідкладні теми для позачергових засідань?

Не потрібно сакралізувати цей інструмент і завжди чекати від позачергових засідань розгляду якихось екстрених питань. Це просто робочий механізм, точно такий же, як і звичайне пленарне засідання.

До речі, депутати до цього вже починають звикати, й на обговореннях порядку денного все рідше звучать слова на зразок: «ну це ж не для позачергового засідання».

Всі розуміють, що через розгляд «поправочного спаму» у нас накопичилося безліч законів, які потрібно розглянути. А в рамках якого засідання це буде – чергового або позачергового – вже не так важливо, головне результат.

Так що стараннями фракції «Слуга Народу» фактично відбулася десакралізація позачергових засідань, які раніше сприймалися як щось надзвичайне та екстраординарне.

Дійсно, у планах найближчих позачергових засідань є, якщо можна так висловитися, звичайні закони. Але вони важливі, системні, їх чекають.

Які конкретно питання плануєте розглядати?

Ми плануємо активно працювати. У вівторок, 27 квітня, у нас на порядку денному 13 законопроєктів. У четвер, 29 квітня, – ще 17 законопроєктів. Тематика найрізноманітніша: бюджетна та соціальна сфери, економічні стимули для бізнесу, підтримка аграріїв, науковців, і ще багато інших важливих та потрібних законопроєктів.

Хочемо посилити спроможність наукових парків, забезпечити державну підтримку аграріям щодо страхування врожаю, посилити вплив молоді на формування державної політики і влади в цілому, ухвалити в першому читанні закон про обов’язкове накопичувальне пенсійне страхування – планів багато.

Ось, наприклад, підвищення пенсій окремим категоріям «чорнобильців» – це достатньо важливо, щоб розглядати на позачерговому засіданні? А фінансування державної іпотечної програми на 20 млрд грн тільки на цей рік, щоб тисячі сімей змогли отримати житло на пільгових умовах? Або посилення обмежень і заборон на рекламу електронних сигарет?

Всі ці ініціативи парламент мав розглядати у звичайному робочому режимі, як і сотні інших законопроєктів, якби не спроби опозиції блокувати, гальмувати, затягувати роботу Верховної Ради заради своїх інтересів.

Але ми забезпечимо нормальну роботу парламенту і витримаємо цей марафон позачергових засідань, щоб прийняти важливі для країни закони.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy