Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев: Зерновий коридор запрацював у двосторонньому напрямі

  • 431
Данило Гетманцев: Зерновий коридор запрацював у двосторонньому напрямі

Після перших успішних проходів зерновозів з України, які були заблоковані у чорноморських портах з початку війни, перше іноземне судно успішно прийшло у розблокований в рамках «зернової угоди» порт «Чорноморськ».

Про це розповів народний депутат «Слуги Народу» Данило Гетманцев.

За його словами, це дуже важливо, адже у двосторонньому режимі запрацювали три українські порти, які зможуть у місяць завантажувати більше 80 суден на місяць, тобто практично кожний порт – мінімум одне судно щодня. А це – робочі місця, зарплати, податки до бюджету, додав він.

«По-друге, морським (тобто найдешевшим для замовників) шляхом вони зможуть отримувати 3,0-3,5 млн. тонн зернової продукції щомісяця (і попереднього, і вже нового врожаю), що суттєво зменшить загрозу голоду у десятках країн світу і стабілізує цінову ситуацію», – зауважив Данило Гетманцев.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому ринку, зазначив депутат, Україна заробить на експорті зернових як мінімум 20 млрд. дол., а це у свою чергу не тільки обігові кошти для аграріїв під наступні осінні польові роботи, але й декілька мільярдів доларів надходжень до державного і місцевих бюджетів, які нам дуже потрібні.

«І врешті-решт, розвиток аграрного сектору, зміцнення його позицій як одного з ключових гарантів національної і міжнародної продовольчої безпеки – стратегічні завдання, визначені Планом відновлення України. Тільки у рамках 10 попередньо схвалених національних проектів у секторі АПК ми очікуємо залучення близько 40 млрд. дол. інвестицій», – підсумував представник «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy