Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев: За час повномасштабної війни видано понад 200 млрд грн доступних кредитів

  • 63
Данило Гетманцев: За час повномасштабної війни видано понад 200 млрд грн доступних кредитів

Обсяг виданих під час дії воєнного стану доступних кредитів перевищив 200 млрд грн.

Про це повідомив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат «Слуги Народу» Данило Гетманцев.

Майже 50 тисяч позичальників скористались підтримкою у межах програми «5-7-9%» після 24 лютого 2022 року. А загалом з моменту старту програми підписано понад 84,7 тис. кредитних договорів на суму 289,7 млрд грн, з них банками державного сектору економіки – більше 57,7 тис. договорів на 128,5 млрд грн, зауважив він.

«Для багатьох ця програма під час повномасштабного вторгнення стала рятувальним колом і унікальним шансом отримати кошти під відсоток, який був у рази меншим, порівняно зі звичайними ставками та рівнем інфляції. Тому цього року підтримка Фонду розвитку підприємництва, який адмініструє програму «5-7-9%», була збільшена до 18 млрд грн», – наголосив Данило Гетманцев.

За його словами, відбуватиметься і модернізація програми, спрямована на підвищення її ефективності, якості адміністрування та фокусуванні насамперед на малому і середньому бізнесі.

Як зазначив голова комітету, ключове завдання держави полягає у розширенні кредитування, вдосконаленні системи надання позик як юридичним, так і фізичним особам.

Крім того, за його словами, існує потреба у сегментуванні програми підтримки доступними кредитами українських представників military-tech, які демонструють дуже перспективні розробки на платформі Brave1.

«Анонсований Президентом України Володимиром Зеленським ще восени минулого року на Першому міжнародному форумі оборонних індустрій спеціальний фонд для підтримки підприємств ОПК також може сприяти суттєвому збільшенню виробництва вітчизняних зразків озброєння та військової техніки», – сказав народний депутат.

Данило Гетманцев додав, що непогані перспективи повинні бути і у програми іпотечного кредитування єОселя.

«Нам вже вдалося долучити міжнародних партнерів, зокрема, Світовий банк з проєктом «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей», Банк розвитку Ради Європи, для участі у програмі єВідновлення у частині надання компенсацій власникам пошкодженого житла. Однак не менш актуальним є розширення залучення іноземних ресурсів і для програми єОселя, яка має не тільки допомогти українцям розв’язувати житлові проблеми, а ще й стати серйозним драйвером зростання для сектору будівництва, промисловості будівельних матеріалів та будівельної техніки», – резюмував Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy