Данило Гетманцев: В Україні запровадять європейські норми «автоцивілки»
- 466
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №8300 про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Данило Гетманцев.
За його словами, обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ), яке називають «автоцивілкою», є наймасовішим видом страхування в Україні.
«Чинний Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» набрав чинності майже 20 років тому, тому потребує ґрунтовного оновлення для задоволення сучасних потреб як споживачів, так і учасників ринку, та приведення у відповідність до вимог Європейського Союзу та з використанням найкращого європейського досвіду», – розповів Данило Гетманцев.
Як наголосив народний депутат, законопроєкт усуває недосконалість.
«Йдеться про недосконалість процедур розрахунку та здійснення страхової виплати із відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, низький ліміт відповідальності страховика, державне регулювання ціноутворення за цим видом страхування, а також низька ефективність системи управління Моторного (транспортного) страхового бюро України та обмежена роль держави в контролі за його діяльністю», – повідомив Данило Гетманцев.
Як уточнив парламентар, законопроєктом пропонується:
– поступово підвищити розміри страхових сум до розмірів, встановлених в країнах ЄС;
*Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю становить 320 000 грн на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 160 000 грн на одного потерпілого, але не більше 800 000 грн на одну страхову подію.
Упродовж двох років після введення Закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб – до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.
– запровадити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію Закону (зараз це роки, а пропонується до 90 днів);
– розширити застосування «європротоколу» – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції;
– запровадити порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі необхідному для відновлення транспортного засобу.