Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев: В Україні запровадять європейські норми «автоцивілки»

  • 383
Данило Гетманцев: В Україні запровадять європейські норми «автоцивілки»

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №8300 про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Данило Гетманцев.

За його словами, обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ), яке називають «автоцивілкою», є наймасовішим видом страхування в Україні.

«Чинний Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» набрав чинності майже 20 років тому, тому потребує ґрунтовного оновлення для задоволення сучасних потреб як споживачів, так і учасників ринку, та приведення у відповідність до вимог Європейського Союзу та з використанням найкращого європейського досвіду», – розповів Данило Гетманцев.

Як наголосив народний депутат, законопроєкт усуває недосконалість.

«Йдеться про недосконалість процедур розрахунку та здійснення страхової виплати із відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, низький ліміт відповідальності страховика, державне регулювання ціноутворення за цим видом страхування, а також низька ефективність системи управління Моторного (транспортного) страхового бюро України та обмежена роль держави в контролі за його діяльністю», – повідомив Данило Гетманцев.

Як уточнив парламентар, законопроєктом пропонується:

– поступово підвищити розміри страхових сум до розмірів, встановлених в країнах ЄС;

*Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю становить 320 000 грн на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 160 000 грн на одного потерпілого, але не більше 800 000 грн на одну страхову подію.

Упродовж двох років після введення Закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб – до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.

– запровадити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію Закону (зараз це роки, а пропонується до 90 днів);

– розширити застосування «європротоколу» – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції;

– запровадити порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі необхідному для відновлення транспортного засобу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy