Данило Гетманцев: уряд виділив додаткові 5 млрд грн на укриття у школах і закладах профосвіти
- 174
Виділити додаткові 5 млрд грн на укриття у закладах загальної середньої та професійної освіти для прифронтових та прикордонних територій та 215 млн грн – на придбання шкільних автобусів. Таке рішення ухвалив уряд напередодні початку нового навчального року.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«На третій рік повномасштабної війни держава докладає всіх зусиль для організації звичного навчального процесу, щоб якомога більше закладів освіти повернути до оффлайн-навчання. Адже досвід минулих років свідчить, що в питаннях якості освіти саме такий формат дає кращий результат, ніж інші, виходячи, звичайно, насамперед з безпекових можливостей», – зауважив парламентар.
Він нагадав, що у бюджеті-2024 було закладено 2,5 млрд грн на будівництво шкільних укриттів та 1 млрд грн – на закупівлю шкільних автобусів.
Крім того, зазначив Гетманцев, напередодні старту навчального року розподілено 1,5 млрд грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти за програмою «Нова українська школа».
«Попри війну, маємо працювати над модернізацією освітнього процесу, навчальних програм, поліпшенням матеріальної бази навчальних закладів, щоб наші діти могли здобувати гарну освіту», – акцентував нардеп.
Як зауважив Гетманцев, ворог не припиняє завдавати ударів по освітній інфраструктурі: 3798 закладів освіти вже пошкоджено, 365 із них зруйновано вщент.
Через обстріли, додав він, 900 тисяч дітей змушені навчатися дистанційно, понад 500 тисяч школярів перебувають за кордоном. У прифронтових школах нині перебувають 73 тисячі учнів, і якщо буде ускладнення безпекової ситуації, може бути оголошена їхня обов’язкова евакуація з нинішніх місць проживання.
«Посилюються ворожі атаки, а з ними збільшується і тривалість повітряних тривог, які переривають навчальний процес. 2024-2025 рік навчальний рік буде не менш складним, ніж два попередні. Але держава робитиме все можливе, щоб впоратись з тими викликами, які вже стоять чи поставатимуть найближчим часом», – наголосив Данило Гетманцев.