Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев: Україна за два місяці 2024-го перевиконала план на 23 млрд гривень

  • 110
Данило Гетманцев: Україна за два місяці 2024-го перевиконала план на 23 млрд гривень

Україна з впевненістю дивиться у 2024 рік. Про це в ефірі Українського Радіо розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії «Слуга народу» Данило Гетманцев.

«По-перше, ми впевнені в тому, що це рішення про виділення Україні допомоги в розмірі 11,8 млрд доларів буде ухвалене Конгресом США. Є підтримка обох партій Конгресу, є розуміння того, що Україні ця допомога необхідна, передусім в контекст розвитку самих Сполучених Штатів Америки. Тому, думаю, що таке рішення буде», – наголосив голова бюджетного комітету.

Данило Гетманцев нагадав, що вже цього місяця Україна отримає достатньо велику допомогу від ЄС у розмірі 4,5 млрд євро.

«Це програма «Ukraine Facility» і будемо отримувати по 1,5 млрд щомісяця до кінця року. Крім того, в цьому місяці ми отримаємо 880 млн доларів від МВФ, а також одержимо кошти від інших держав «Великої сімки», – зауважив Данило Гетманцев.

Народний депутат зазначив, що Україна достатньо непогано пройшла два місяці майже без міжнародної допомоги.

«Ми перевиконали два місяці цього року +23 млрд гривень до плану. Це 15,5%. І зібрали достатньо багато коштів в порівнянні з 2023 роком, навіть у кілька разів. При тому, що за лютий ми отримали лише 31 млрд гривень міжнародної допомоги. Ми профінансували в достатньому обсязі наші видатки, попри те, що цієї допомоги майже не було», – зазначив Данило Гетманцев.

Він відзначив, що податкова у лютому перевиконала план надходжень до бюджету на 16 мільярдів гривень.

«Якщо говорити про лютий, то це +16% або 16 млрд до плану, а у порівнянні 2023 та 2024 років є перевиконання взагалі в 2,4 раза. Це говорить про детінізацію, бо основний ресурс, який ми зараз отримуємо до державного бюджету, – це детінізація торгівлі, контрабанди, з якою ми боремося ще з 2019 року. Вимагайте чеки, коли ви щось купуєте, цим ви допомагаєте армії, допомагаєте зупинити ухилення від оподаткування. Ця детінізація дозволяє нам перевиконувати план», – наголосив народний депутат.

Данило Гетманцев спрогнозував подальше перевиконання податкових надходжень.

«Ми сподіваємося, що перевиконання буде. Я боюся загадувати наперед, адже це непевні цифри, але системна робота обов’язково призведе до збільшення надходжень до державного бюджету і, що найголовніше, – до детінізації економіки. Адже що це таке? Це закон, один для всіх, і це дуже необхідно для нашого бізнесу», – резюмував Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy