Данило Гетманцев розвіяв міфи навколо податкової амністії капіталів
- 8178
Спадок родичів, квартира площею 120 кв.м, будинок 240 кв. м, земельні ділянки в межах безоплатної приватизації, а також 400 тис. грн або активи на відповідну суму не підлягатимуть декларуванню. А сама амністія капіталів буде абсолютно добровільною.
Голова Комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев розвіяв міфи навколо законопроєкту №5153 про податкову амністію капіталів.
«Податкова амністія або нульова декларація – це можливість для співгромадян, які є резидентами України або були ними на момент отримання активів, «вийти в білу». Це відбуватиметься шляхом внесення коштів на спецрахунок, що відкривається в будь-якому банку. Треба буде заявити про наявність певної суми коштів, подати декларацію, що може бути знеособлена, і сплатити відсоток за те, щоб вивести ці гроші з тіні. Таким чином вони отримують можливість використання грошей без обмежень», – пояснив він.
Данило Гетманцев зауважив, що не підлягатимуть легалізації активи особи, які були зароблені зі сплатою податків у будь-якій формі. Наприклад, спадок від родичів не потрібно декларувати.
Також вважатимуться автоматично амністованими кошти та активи в межах мінімуму, передбаченого законопроєктом. А саме: квартира на кожну особу площею 120 кв.м, будинок 240 кв. м, земельні ділянки в межах безоплатної приватизації, 400 тис. грн або активи на відповідну суму.
Окрім того, амністія чи нульова декларація є добровільним заходом, ніхто нікого не примушує подавати відповідні декларації і виводити гроші з тіні, додав народний депутат.
За проєктом закону, амністія триватиме з липня 2021 року по липень 2022-го.
Ухвалення законопроєкту дозволить:
- дати можливість людям і бізнесу «вийти в білу» і розпочати світле фінансове життя,
- повернути кошти в економіку країни,
- залучити гроші до держбюджету і витратити на ті соцпрограми, які будуть передбачені законом про держбюджет.