Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев розповів, звідки держава братиме гроші на економічний паспорт

  • 12918
Данило Гетманцев розповів, звідки держава братиме гроші на економічний паспорт

Запровадження економічного паспорта дозволить накопичувати кошти на рахунках українських дітей. Для реалізації ініціативи Президента створять Фонд майбутніх поколінь, який формуватиметься за рахунок надходжень від рентної плати за користування надрами.

Про це розповів голова Комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги Народу» Данило Гетманцев.

«Це реально, а не на словах, забезпечить усвідомлення громадянином своїх прав на суспільне багатство, що за Конституцією належить українському народу», – додав він.

Фонд майбутніх поколінь поповнюватиметься за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, який формуватиметься за рахунок таких надходжень:
– 70% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (у 2023 році – 3% зі щорічним збільшенням на 5% – до досягнення 70%);
– 95% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату (у 2023 році – 47,5% зі щорічним збільшенням на 5% крім останнього року, у якому збільшується на 2,5%, до досягнення 95%);
– уся рентна плата за користування надрами в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України (у 2023 році 50% зі щорічним збільшенням на 5% – до досягнення 100%).

Як повідомив Данило Гетманцев, такі надходження передбачені у проєкті державного бюджету на 2022 рік в розмірі 69 млрд грн. Так, перший річний державний внесок у 2023 році буде в розмірі 21,8 млрд грн. Щороку на рахунок кожної дитини, народженої в Україні з 1 січня 2019 року, буде перераховуватись дві мінімальні зарплати.

«У 2037 році, коли будуть перші виплати повнолітнім, сума коштів фонду сягне понад 1,8 трлн грн, ми зможемо виплатити дітям 191 млрд грн з розрахунку 626 125 гривень на одного учасника Фонду майбутніх поколінь», – зауважив голова комітету.

За словами Данила Гетманцева, така ініціатива – досить поширений світовий досвід. Зараз із 50 найбільших суверенних фондів світу 40% складають фонди, які формуються саме за рахунок надходжень від використання природних ресурсів.

Нагадаємо, 1 грудня під час послання до парламенту Президент Володимир Зеленський анонсував запровадження «економічного паспорта українця». Він вніс до Верховної Ради чотири законопроєкти про економічний паспорт. Основний – № 6394. Та супутні: № 6395 – щодо державних внесків до системи економічного паспорта, № 6396 – щодо оподаткування коштів Фонду майбутніх поколінь та № 6397 – щодо відповідальності за порушення інтересів учасників Фонду майбутніх поколінь.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy