Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев про справедливі податки

Данило Гетманцев про справедливі податки

Рівні та єдині правила оподаткування для всіх скоро стануть реальністю. Парламент підтримав за основу законопроєкт №5600, який позбавить привілеїв олігархів і не дасть отримувати надприбутки за рахунок надр чи маніпуляцій з податками. Як зміняться податки і чому – розповідає голова Комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Новий законопроєкт це  про рівність оподаткування, про скасування преференцій та необгрунтованих пільг, про усунення прогалин у податковому законодавстві. Сплата податків означає  своєчасну виплату зарплат і пенсій, допомогу лікарям і військовослужбовцям. Це розвиток економіки України в цілому. Ми маємо зрозуміти, що не сплачувати податки в країні, яка воює, аморально!

У законопроєкті декілька новацій. Поговоримо про кожну окремо.

Податок на видобуток руди

Збільшується  рента на видобуток залізної руди. При шикарній ринковій кон’юнктурі вони отримують надприбутки, але до бюджету сплачують мінімальні податки.

Тому ми запровадили градацію ставок оподаткування залізної руди в залежності від середньої фактичної ціни реалізації, визначеної як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% FE CFR China. Тобто ціна залежатиме від ціни на китайській біржі.

Пропонується ввести ставки диференційованою:

3,5 % – ціна на руду до 100 дол.;

5% – від 100-200 дол.;

10% – від 200 дол.

Рудовики також вважають такий підхід правильним, адже вони знають рівень податкового навантаження на галузь в тих країнах, де добувають руду. Вони розуміють: те, що відбувається в Україні несправедливо по відношенню до народу.

Податкові боржники

Якщо компанія має податковий борг, податкова звертається до суду і директору цієї компанії можуть тимчасово заборонити виїжджати за кордон до погашення боргу. Але це відбувається виключно за рішенням суду і стосується  боргів понад 1 млн грн.

Просто треба розуміти, якщо в приватних відносинах хтось буде винен вам гроші, ви можете заборони йому виїзд за кордон, і така норма є в законі. А от в публічних відносинах, де все суспільство зацікавлене, чомусь це правило не діє.

Продаж квартир

Існують такі розповсюджені схеми ухиляння від оподаткування забудовників, коли вони працюють як фізичні особи, реєструють квартири, оформлюють власність, а потім перепродають, оминаючи оподаткування взагалі. Це несправедливо.

І, щоб протидіяти такому ухилянню від оподаткування, ми пропонуємо обкладати податком  у 18% продаж 3 і більше квартир, якщо це відбулось. 18% від різниці  між ціною, за яку людина купила цю квартиру і за яку продає.

Також документ пропонує індексувати ставки податків акцизного та інших на 5% інфляції, а також втричі збільшити екологічний податок, який, до речі, на сьогодні в 45 разів менший, ніж в Іспанії, і в 150 разів менший, ніж у Франції.

Варто зауважити, що окремі ставки податків не переглядались з 2017 року. І сьогодні настав час змін – Президент обіцяв прозорі та єдині правила оподаткування для всіх. Ці гроші підуть на соціальну та економічну підтримку держави.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy