Данило Гетманцев про пільгове оподаткування в шахтарських містах
Податок на прибуток, орендна плата за земельну ділянку комунальної або державної власності, рента на воду й лісові ресурси, а також ПДВ. Від усіх цих виплат звільняються нові компанії в шахтарських містах. Скільки триватиме такий спеціальний режим оподаткування та яких компаній він стосуватиметься, розповідає народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Минулого тижня Верховна Рада підтримала у другому читанні надважливий для економічного розвитку країни «ресурсний» законопроєкт 5600. Окрім змін, про які вже чимало говорили раніше, ми на 15 років звільнили нові компанії в шахтарських містах від низки податків у межах спеціального режиму оподаткування.
Йдеться про вугільні регіони, де шахти є основними джерелами формування бюджету. Не можна ігнорувати той факт, що сьогодні чимало шахт перебувають на межі закриття, а отже тисячі людей можуть залишитися без роботи.
Саме тому до 1 січня 2037 року ми встановлюємо пільговий режим оподаткування для шахтарських підприємств, що будуть утворені після 1 січня 2022 року.
Окрім цього, компанії мають відповідати певним критеріям, а саме:
- діяльність підприємства має проводитися лише у визначеному місті;
- основним видом діяльності є переробна промисловість;
- виробництво не має відокремлених підрозділів, дочірніх підприємств, представництв та філій;
- сума річного доходу такого підприємства не повинна перевищувати 40 млн грн;
- питома вага доходу від реалізації продукції власного виробництва та продуктів переробки має становити 90%. Це не має бути підприємство перепродажу;
- середня кількість найманих працівників – щонайменше 10 осіб.
Такі компанії не сплачуватимуть податки на прибуток, орендну плату за земельну ділянку комунальної або держвласності, ренту на воду й лісові ресурси, а також ПДВ. Водночас обов’язковими залишаються акцизний і екологічний податки, ЄСВ, військовий збір, ПДФО.
Але є одне важливе уточнення. Якщо платники податку у будь-якому звітному періоді досягли показників, з яких хоча б один не відповідає зазначеним критеріям, то вони зобов’язані, починаючи з першого числа першого місяця звітного періоду, в якому відбулась така невідповідність, нараховувати та сплачувати податки у загальному порядку.
Ми переконані, що подібні податкові пільги допоможуть не лише зберегти робочі місця та економічну стабільність у шахтарських містечках, а й у подальшому стануть магнітом для залучення інвесторів та рушійним фактором економічного зростання у регіонах.