Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев: Податкова амністія – єдиний шанс легалізувати гроші

Данило Гетманцев: Податкова амністія – єдиний шанс легалізувати гроші

Запровадження в Україні податкової амністії дійсно стало історичним рішенням. Вперше за роки незалежності кожен українець без проблем і на лояльних умовах зможе легалізувати не оподатковані колись статки, «вийти в білу» і без проблем розпоряджатися власними коштами, які роками зберігались під матрацом.
Чому податкова амністія така важлива, як вона допоможе економіці країни та покращить життя українців – розповідає голова Комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги Народу» Данило Гетманцев.

Чому податкова амністія – історичне рішення? Хіба раніше таких ініціатив не було?

В Україні податкова амністія запроваджувалась в 2015 році, але тоді вона стосувалась тільки підприємств, а не фізичних осіб. Саме тому сьогодні ми проводимо  першу і єдину амністію, що дозволить «вийти в білу» кожному українцю. І нам дуже важливо, щоб вона була успішною. Бо казати, що ця не вийде, вийде наступна – неправильно. Це так не працює. Якщо перша амністія не спрацьовує, наступна точно буде гірша, як показує практика. Тож ми маємо єдиний шанс. Скористаєшся такою допомогою держави, зможеш  використовувати свої гроші  і уникнути в майбутньому відповідальності. Не скористаєшся, потім пояснюватимеш, звідки в тебе гроші,  якщо держава запровадить якісь додаткові норми.

Яка головна мета податкової амністії?

У нас аж три мети. По-перше, повернути гроші в економіку країни. Вони мають працювати не лише на економіку країни, а й на свого власника – не лежати під матрацом і не втрачати щороку свою вартість внаслідок інфляції, а приносити додаткові відсотки. Це можливо, тільки якщо гроші будуть легалізовані й вільно «переміщуватимуться».

По-друге, дати можливість людям перед запровадженням нашого антиофшорного закону,  до набуття чинності міжнародних угод про обмін податковою інформацією «вийти в білу». Люди 30 років існували у певних відносинах з державою : держава крала, а суспільство – ухилялося від оподаткування. Ми прийшли зламати цю систему. Має бути так: держава не краде гроші, а вкладає їх в інтереси суспільства і кожного громадянина – платить достойні заробітні плати, пенсії, забезпечує належну якість медичних послуг, освіту для наших дітей, а  суспільство не має права ухилятися від оподаткування.

По- третє, фіскальний ефект. Проте наповнення бюджету не є принциповим і першочерговим для нас.

 За законом, чиновники не подають нульову декларацію. Чому так?

Ми не повинні плутати відносини у  сфері антикорупційного законодавства з відносинами у сфері податкового. Це різні речі. Чиновник, який подав електронну декларацію, не звільняється від відповідальності за ухиляння від оподаткування. Водночас, якщо людина подає декларацію в межах податкової амністії – це звільняє її від відповідальності.  Чиновникам таку можливість ми не дамо.

 Чому, наприклад, заробітчанам не варто боятися податкової амністії?

По-перше, закон жодним чином не притісняє заробітчан. Декларування добровільне: якщо вони хочуть – оподатковують свої статки, не хочуть – не оподатковують. При цьому, якщо людина працювала за кордоном офіційно і може підтвердити джерело своїх статків, їй не потрібно подавати декларацію.

По-друге, в законодавстві відсутня відповідальність за неподання декларації та повноваження контролюючих органів запитувати, звідки в тебе гроші. Але ми не виключаємо, що це з’явиться пізніше.

А закони антиBEPS?

Так, закони антиBEPS невдовзі запрацюють і треба буде відповідати. Але увага – вони спрямовані  тільки проти великого бізнесу, а не проти заробітчан.  Це жодним чином не стосується доходів фізичних осіб, а тільки доходів великих корпорацій. 

І ще один момент – тут взагалі важливий не так антиBEPS, як автоматичний обмін податковою інформацією.  Наприклад, ми автоматично отримуватимемо інформацію з Франції про наших податкових резидентів і одразу можемо запитати, «звідки в тебе маєток у Франції».

І все ж таки, чого чекати тим, хто уникатиме податкової амністії?

Ніхто не знає, які зміни запровадять у майбутньому і які умови для цього з’являться. Але вже сьогодні  рахунки за кордоном відкрити важко, не показавши офіційних підтверджуючих документів, що свої кошти ви легально отримали. Ми – частина цивілізованого світу, а тому не зможемо уникнути запровадження у своїй країні аналогічних правил.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy