Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев назвав основні цілі України після війни: Стійка економіка, швидке відновлення та модернізація

  • 691
Данило Гетманцев назвав основні цілі України після війни: Стійка економіка, швидке відновлення та модернізація

Україна представила масштабний план відновлення держави після війни, який містить три основні цілі – це забезпечення стійкості вітчизняної економіки під час війни, підготовка до швидкого відновлення відразу після війни, а також закладання основи для довгострокової модернізації та зростання нашої держави.

Про це розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на конференції з відновлення України в Лугано (Швейцарія).

За його словами, план відновлення України містить понад 850 проектів в галузях інфраструктури, безпеки, інвестицій у клімат та цифрову економіку, а також у диверсифікацію енергетичних ресурсів.

«Ми не можемо чекати, починати відновлення треба вже зараз. Країна має відбудовуватись для добробуту людей насамперед, і має відбудовувати краще, якісніше, ніж було до того. Ми всі переконані, що сильна європейська Україна – магніт для інвестицій. Це передбачає євроінтеграційний курс і створення привабливого бізнес-середовища для приватних інвестицій», – зазначив він.

Наразі при Президенті України вже створена Національна рада відновлення. Вона має три співголови: голова Офісу Президента України, голова Верховної Ради та Прем’єр-міністр України. Ця структура координуватиме 24 робочі групи, що готували матеріали для програм відновлення та синхронізували напрацювання з керівними органами; в робочі групи залучено 2500 експертів, для забезпечення інклюзивного процесу подання ідей до плану відновлення.

Також створена міжнародна Консультативна рада, що складається з провідних світових та українських експертів для обговорення основних гіпотез, надання експертизи, підтримки рішень.

Народний депутат переконаний, План відновлення України є також вигідним для ЄС.

«Україна – це країна здатна на диво. Вона може стати підтримкою для економічного зростання ЄС – коштом розширення ринку ЄС, скорочення і забезпечення стійкості ланцюгів постачання. Також ми можемо посилити безпеку ЄС за допомогою українського оборонного сектору, потужної енергетичної бази та інфраструктури. Щобільше, стане можливим прискорення реалізації Зеленої Угоди (“Green Deal”) через розвиток низьковуглецевої енергетики та інфраструктури в Україні та потенційного «зеленого» експорту в ЄС, стимулювання інновацій через вже існуючий потужний людський капітал і підприємництво в Україні», – зауважив політик.

Нагадаємо, сьогодні у Лугано проходить конференція, де Україна представить масштабний план відновлення. Для роботи над документом було залучено понад 2,5 тисячі експертів, 450 представників міжнародних організацій, 15 експертів світового рівня, які увійшли до експертно-консультативної ради.

Для реалізації плану передбачається залучення коштів з різних джерел: передусім це донорські кошти від країн, міжнародних організацій, компаній, які вже висловили бажання долучитися до відновлення країни. Крім того, Україна наполягає на тому, щоб світова спільнота знайшла механізм фінансування частини відновлення з коштів росії та російських олігархів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy