Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев назвав головні фінансові законопроєкти цього тижня

  • 4854
Данило Гетманцев назвав головні фінансові законопроєкти цього тижня

Кредитні спілки, розвиток ІТ-галузі та безготівкових операцій, податок для транснаціональних корпорацій та інші. Парламент цього тижня розгляне низку важливих фінансових законопроєктів.
Про це наголосив на брифінгу в парламенті голова податкового комітету Данило Гетманцев.

По-перше, законопроєкт про кредитні спілки (№5125). Врешті-решт ми продовжуємо реформу небанківського фінансового сектору. Так, у 2019 році парламент ухвалив законопроєкт про «спліт», за яким Національний банк отримав повноваження проводити інспекційні перевірки учасників ринків небанківських фінансових послуг. І зараз ми приймаємо відповідні акти на реалізацію цих законів, сказав Данило Гетманцев.

По-друге, важливим буде закон про страхування. Документ по-новому, сучасно викладає правове регулювання страхового ринку і імплементує наше законодавство з законодавством ЄС. З одного боку, щоб не зашкодити ринку страхування, а з іншого – убезпечити інтереси громадян, зазначає голова комітету.

По-третє, законопроєкт №4364 про кешлес. Ухвалення документу стане потужним поштовхом для розвитку безготівкових розрахунків.
Четвертий важливий фінансовий законопроєкт №5376 – Дія. Сіті (податкова частина). Передбачається створення спеціального податкового та правового режиму для ІТ-галузі, щоб вона стала №1 в світі.

Також парламент розгляне законопроєкт №4184 про податок на гугл. Він запроваджує простий механізм для сплати ПДВ для транснаціональних корпорацій, які надають послуги в сфері електронної комеріції. Це і Facebook, і Netflix тощо. Адже вони повинні сплачувати податок в Україні, як і у понад 80 юрисдикціях по всьому світові.

Законопроєкти про оподаткування поштових відправлень (№№4278 та 4279) планують розглянути у другому читанні. Вони врегульовують процедуру стягнення податків при отриманні посилок. Тепер отримувати без оподаткування замовлення з зарубіжних інтернет-магазинів можна на суму до 150 євро, а не 100, як було.

Окрім того, планується утворення комісії з визначення керівника БЕБ. «Це важлива місія. Парламент має призначити трьох членів від ВР», – зауважив Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy