Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Данило Гетманцев: Банківська система є безпрецедентно стабільною та прибутковою

  • 4705
Данило Гетманцев: Банківська система є безпрецедентно стабільною та прибутковою

У 2020 році обсяг депозитів у банках зріс на 200 млрд грн, а попри кризу банківська система є безпрецедентно стабільною. Про це з трибуни парламенту заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представляючи законопроєкт №5542-1 про забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізосіб.

«Вперше за три роки тільки три фінустанови визнані неплатоспроможними. І це банки, які не мають великого значення для системи в цілому», – зазначив він.

Також Данило Гетманцев звернув увагу, що українська банківська система є прибутковою. Заробіток у 2019 році становив 60 млрд грн, у 2020 році – 41 млрд, а з початку 2021-го – 17 млрд грн.

«Це означає, що люди починають довіряти банківській системі, нести гроші в банки. Але держава повинна зробити крок назустріч, аби ці гроші були убезпечені. Щоб громадяни були впевнені, що повернуть гроші в будь-якому випадку», – заявив він, пояснюючи необхідність збільшення гарантування депозитів з 200 тис. грн до 400 тис. грн, а згодом і до 600 тисяч. Це передбачено законопроєктом №5542-1.

Як наголосив очільник фінансового комітету, збільшення обсягу вкладів у банках прямо впливає на розвиток економіки.

«Саме з депозитів бізнес повинен отримувати кредити, які сьогодні безпрецедентно дешеві, попри кризу, – 7 і 9% середня ставка. Це кредити, які так потребує наша економіка. І ми з вами як команда, і влада та опозиція зробили дуже багато, щоб знизити ставки кредитування, щоб насичити нашу економіку грошима», – сказав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy