Данило Гетманцев: 70% бізнесу в Україні вдалося зберегти
- 703
Зменшення тиску на бізнес, скасування практично всіх ліцензій та дозволів, податкова ставка в 2% – держава робить все, аби підтримати підприємців і дати їм можливість далі працювати. У результаті, наразі 70% бізнесу вдалося зберегти і тільки приблизно 30% тимчасово чи постійно припинило роботу.
Про це розповів голова комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Vesti.ua.
«У нас було два шляхи. Перший – традиційний: “закручування гайок” та підвищення податків. В економічній історії я не знаю країн, де б під час війни знижувалися податки! Але ми вибрали саме цей, другий шлях. Він обумовлений обставинами, особливостями, у яких ми опинилися. Нам потрібний перезапуск економіки у військових умовах. Сьогодні нам набагато важливіше, щоб працювала економіка, щоб вона годувала людей, давала хоч невеликі, але стабільні податкові надходження», – наголосив він.
За словами Данила Гетманцева, вже було зменшено податковий та й будь-який інший тиск на бізнес, скасовано практично всі ліцензії та дозволи, а також штрафи. Державі вдалось прибрати податки на пальне, дати можливість працювати економіці та прибрати проблему дефіциту товару, знизити проблему працевлаштування.
«Це все ті фактори, що лягають на бюджет, але з невеликою відстрочкою за часом», – пояснив голова комітету.
Наразі 70% бізнесу вдалося зберегти і зараз створюються умови для того, щоб підприємства продовжили працювати, навіть якщо їх евакуюють.
«Вони досить швидко перезапускаються. І сьогодні вся державна машина спрямована на те, щоби цей бізнес продовжив працювати. Ми збільшуємо держзамовлення. По суті, вся переробна сільгосппромисловість отримала замовлення від держави: від м’ясних консервів до макаронів та борошна. А порятунком підприємств із зони бойових дій займаюся я особисто та ще більша команда, зокрема один із департаментів Мінекономіки – це досить “живий” департамент», – додав Данило Гетманцев.