Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

ДАБІ має розібратися у причинах пожеж на підприємствах – депутати «Слуги Народу»

  • 1134
ДАБІ має розібратися у причинах пожеж на підприємствах – депутати «Слуги Народу»

Державна архітектурно-будівельна інспекція має звітувати про причини виникнення резонансних пожеж, що сталися за останні два тижні.

Про це зазначив голова Комітету з питань правоохоронної діяльності за підсумками спільного засідання з Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Депутати заслухали інформацію голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій та в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України стосовно пожеж.

«За кожним випадком стоїть відповідальна особа від держави. Є стаття за зловживання владою або службовим становищем. І є ДБР, які розбиратимуться за наслідками наших перевірок», – зазначив він.

За словами Дениса Монастирського, є два виходи з цієї ситуації: законодавче врегулювання – будуть подані законопроєкти про вдосконалення пожежного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, якими, зокрема, передбачається скасування обмежень на перевірки фізичних осіб-підприємців та перехід від здійснення нагляду за суб’єктами господарювання до перевірок конкретних об’єктів нерухомості, будинків, будівель, споруд.

Також уже підготовлено постанову Кабінету міністрів про затвердження технічного регламенту засобів цивільного захисту, що спрямований на запровадження ринкового нагляду, у тому числі за системами протипожежного захисту.

І другий шлях – кримінальне провадження. Потрібно знайти відповідальних за смерті людей, за те, що об’єкти нерухомості були введені в експлуатацію без належної перевірки.

«Конкретні кримінальні провадження мають досягти конкретних вироків», – наголосив він.

Зі свого боку голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко також зауважив:«Складається враження, що посадовці, які прибули на засідання, не володіють ситуацією у своїх відомствах, адже пояснити, чому їхні підлеглі не реагують на грубі порушення чинного законодавства, внаслідок чого гинуть люди, вони так і не змогли. Не було ані об’єктивного аналізу того, що сталося під час останніх пожеж у Запоріжжі та Первомайську, ані пропозицій, що необхідно зробити, аби подібні випадки не повторювалися у майбутньому. Тож за результатами засідання ухвалили рішення, що до 12 лютого народні депутати подадуть свої пропозиції та зауваження, на підставі яких і буде підготовлено остаточний проєкт рішення».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy