COSAC закликає прискорити поставки Україні зброї та боєприпасів
- 280
Конференція комітетів у справах ЄС парламентів Європейського Союзу та партнерів (COSAC) ухвалила резолюцію на підтримку України, яка, зокрема, закликає до постачання зброї та боєприпасів нашій державі.
«Безпекова ситуація в Україні та її майбутнє в Європі – одна з головних дискусій на сьогодні. Варто зазначити: Мадрид одним із пріоритетів визначив для себе допомогу Україні, і ми відчуваємо цю підтримку, зокрема і на цьому заході», – зазначила присутня на міжпарламентській конференції народна депутатка «Слуги Народу» Олена Вінтоняк.
Підтримка учасників конференції стосується багатьох сфер та аспектів, як от надання допомоги Україні стільки, скільки буде потрібно, аж до повного відновлення територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах.
Резолюція, зокрема, закликає до ухвалення Ukraine facility – фінансового механізму ЄС на підтримку України. Також закликає інституції ЄС та країни-члени прискорити роботу, спрямовану на використання заморожених активів росії для відновлення та реконструкції України.
У документі зазначається про те, що всеосяжний, справедливий і міцний мир в Україні має бути досягнутий на основі цілковитої поваги до її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, в її міжнародно визнаних кордонах.
Також учасники COSAC у резолюції наголосили на важливості притягнення до відповідальності керівництва росії за агресивну війну проти України, а також будь-кого, хто брав участь або скоїв воєнні злочини в Україні. Зважаючи на це, у документі висловлена цілковита підтримка розслідуванням Міжнародного кримінального суду в Україні, а також підтримка створення Спеціального трибуналу для покарання рф за злочин агресії проти України та визначення майбутніх механізмів компенсації.
Не менш важливим є заклик у документі ухвалити нарешті 12-й пакет санкцій проти росії, а також активізувати зусилля, у співпраці з партнерами, щоб заблокувати будь-які спроби рф обійти ці санкції. У документі вітають резолюцію Європейського парламенту від 9 листопада 2023 року, яка містить заклик до повної заборони імпорту російського скрапленого газу та заборони транспортування російської нафти і скрапленого газу через територію ЄС.
Окрім цього, COSAC засуджує навмисні атаки росії на українську цивільну та критичну інфраструктуру, а також повторює своє рішуче засудження незаконної депортації дітей та українських громадян до рф й білорусі і вимагає, щоб ці країни гарантували українцям негайне та безпечне повернення додому.
Щодо європейської інтеграції України COSAC висловлює підтримку процесу розширення ЄС, та приєднання України на основі виконання вимог, передбачених процесом розширення. А саме розширення ЄС учасники конференції вважають геостратегічною інвестицією в мир, безпеку, стабільність і процвітання Євросоюзу.
«Це рушійна сила для покращення економічних і соціальних умов європейських громадян, зменшення розбіжностей між країнами та підтримка цінностей, на яких засновано ЄС», – йдеться у документі.
Як зазначила Олена Вінтоняк, на полях конференції українська делегація матиме також двосторонні зустрічі, зокрема з представниками комісії закордонних справ і оборони Парламенту Норвегії, з головою Комітету з європейських питань Парламенту Словаччини, з головою комітету Парламенту Данії з питань європейських справ та інші.