Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Чому відновлюють сусідам, а не мені: як і що в Україні відновлюють в першу чергу та як забезпечити справедливість у відбудові

  • 120
Чому відновлюють сусідам, а не мені: як і що в Україні відновлюють в першу чергу та як забезпечити справедливість у відбудові

На сьогодні у держави 4 основних пріоритети у відновлення. На першому місці – відновлення енергетичних об‘єктів, паралельно фінансується і проводиться відновлення транспортної і житлової інфраструктури, разом з якими триває відбудова системи укриттів. Саме ці напрямки відновлення наразі у головному фокусі держави.

Про це в подкасті «Укрінформу» на тему «Відновлення (не) на часі? Як відновлювати Україну і хто допоможе?» розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Чому відновлюють сусідам, а не мені, чому пошта, а не магазин, чому будинки, а не школа? Так, запит від громадян на справедливість сьогодні дуже актуальний. З досвіду минулої зими – досвіду блекаутів, ми зрозуміли, що саме енергетичні об’єкти повинні бути максимально захищені, тому у 2023 році активно тривали роботи в цьому напрямку. Паралельно з цим відновлювали транспортне сполучення у Київській, Чернігівській, Сумській області – будували мости, дороги. Транспортне сполучення – це життя, що забезпечує доступ до населених пунктів, послуг тощо. Тому, зрозуміло, що саме відновлення транспортного сполучення завжди буде в пріоритеті», – зазначила вона.

Не менш важлива група об‘єктів, які потрібно або відновлювати, або будувати з нуля – система безпечних, продуманих, ергономічних укриттів для людей, і особливо – для дітей, тобто в навчальних закладах. І, звісно, в топі претендентів серед об‘єктів, на відновленні яких наразі фокусується держава, – житлова інфраструктура. Для того, щоб українці могли повернутися в Україну, жити тут і працювати, це питання потрібно вирішувати також першочергово.

«Для вирішення житлової проблеми ми запустили державну програму компенсацій єВідновлення. Вже запущено 5 етапів – компенсація для термінового ремонту пошкодженого житла, компенсація за знищені квартири, або приватні будинки, компенсація на капітальні ремонти пошкодженого житла, грошові виплати для відбудови знищених приватних будинків і можливість подати заяву на компенсацію за ремонт, зроблений за власний кошт. Наразі у програмі беруть участь майже 90 тис заявників», – повідомила Шуляк.

Парламентарка також зазначила, що величезний запит на відновлення сьогодні є від людей, чиє пошкоджене або знищене житло розташоване на тимчасово окупованих територіях. Саме тому незабаром будуть оприлюдненні результати пілотного проєкту єВідновлення, проведеного для житла у Мелітополі. Після апробації механізму вивчення пошкодження за допомогою аерофотозйомки та супутникових знімків його зможуть розповсюдити на інші українські міста і населенні пункти, які тимчасово знаходяться в окупації. Наприклад, у Маріуполі.

«Втім, ці гроші можна буде витрачати включно на підконтрольних Україні територіях. Хоча це можуть бути українці, які зараз перебувають за кордоном, тому що в них знищене житло. Ми саме про таких людей говоримо і розглядаємо можливість для них провести таку компенсацію, щоб збалансувати питання справедливості», – підкреслила Олена Шуляк.

Народна депутатка також додала, що зараз компенсація єВідновлення доступна лише для українських фізичних осіб – ні іноземці, ні юридичні особи, поки не мають права на компенсацію. При цьому досить значна кількість українських громадян, у яких внаслідок російського вторгнення пошкоджено або знищено майна, очікують запуску нових етапів єВідновлення. Зокрема ті, у кого пошкоджено, наприклад, транспортні засоби тощо.

«Держава не примушує подаватись на компенсацію тут і зараз, є люди, які будуть чекати, а є люди, яким важливо скористатися цим правом зараз. Сьогодні ми не можемо задовольнити одночасно всі вимоги громадян, які мають пошкоджене та зруйноване майно. Тому ми робимо це поступово – в декілька етапів. І бачимо, що це вже має досить непоганий результат. Так, станом на сьогодні українці вже використали 922 сертифікати єВідновлення на суму в 2 млрд гривень і ще 4,6 млрд гривень погоджено для виплати за пошкоджене житло – на його ремонт», – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy