Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Чеки збирати не потрібно: Олена Шуляк розповіла, як відбуватиметься компенсація зробленого за власний кошт ремонту

  • 578
Чеки збирати не потрібно: Олена Шуляк розповіла, як відбуватиметься компенсація зробленого за власний кошт ремонту

З 1 січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі Суспільного.

«Ті люди, які витрачали свої власні кошти або брали запозичення в банку на відновлення свого житла, отримають від держави відповідну компенсацію. Ця програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення, тобто буде чек-лист із зазначенням вартості пошкодженого елементу. Це буде середня вартість, яку у своїй постанові затвердив уряд, щоб уникнути зловживань і щоб був єдиний підхід відшкодувань», – повідомила вона.

Раніше програма компенсацій не розповсюджувалась на тих, хто робив ремонт за власний кошт. Саме тому, аби виправити несправедливість, народними депутатами розроблений і поданий відповідний законопроєкт № 10063, він вже ухвалений і підписаний Президентом.

Народна депутатка наголосила, що програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення.

«Для цього не потрібно збирати чеки. Достатньо мати лише фотофіксацію пошкоджень на момент початку ремонтних робіт», – пояснила Олена Шуляк.

Подати заявку на отримання компенсацію, зазначає голова комітету, можна через додаток Дія, порядок подачі документів аналогічний як подавати за програмою єВідновлення стосовно зруйнованого житла.

«Надалі потрібно буде допустити представників комісій до огляду житла, щоб зафіксувати пошкодження і їхню вартість. У громадах вже створені відповідні комісії, де 30% членів – можуть складати представники громад організацій. Вони можуть допомагати тим представникам комісії. які мають будівельну освіту, – контролюватимуть процес. І потім отримає людина отримує кошти, які зможе витрачати на інше. Максимальна сума компенсації до 200 тис. грн. Але уряд розробляє можливість збільшити компенсацію», – сказала голова партії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy