Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Будівельне свавілля та знищення історичних об'єктів у Києві: від КМДА вимагають пояснень

  • 270
Будівельне свавілля та знищення історичних об'єктів у Києві: від КМДА вимагають пояснень

До Київської міської державної адміністрації направили звернення щодо охорони культурної спадщини через нещодавні скандальні дії у столиці – знесення 200-річної садиби на Ярославській, 13 Б, яка була зразком київської житлової дерев’яної забудови 19 століття.

Автором відповідного звернення є голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«За наявною у відкритому доступі інформацією, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України ще у 2015 році пропонував включити 415 об’єктів культурної спадщини до переліків щойно виявлених пам’яток архітектури, історії, науки і техніки нашого міста. Серед цих пам’яток був і нещодавно знесений будинок за адресою вул. Ярославська 13-Б. Згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини», органи охорони культурної спадщини зобов’язані публікувати перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини на своїх офіційних вебсайтах. Проте, на жаль, такий перелік на офіційному сайті Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) відсутній», – повідомила у своєму зверненні Олена Шуляк.

У своєму зверненні народна депутатка просить надати список об’єктів, які вже внесено до переліку щойно виявлених пам’яток культурної спадщини міста Києва; пояснити, чому деякі об’єкти не були включені до цього переліку; вказати адресу, де можна знайти офіційний перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Києва.

«Історія та архітектура – невід’ємна частка української ідентичності, і ми повинні зробити все можливе, щоб зберегти це надбання для майбутніх поколінь. Тим паче під час повномасштабної війни, коли росія знищує історичні пам’ятки на кожній окупованій території», – резюмувала голова партії.

Раніше Олена Шуляк наголошувала, що будинок вул. Ярославська 13-Б не був включений ні до переліку пам’яток культурної спадщини національного значення, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, ні до переліку пам’яток культурної спадщини місцевого значення, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, ні до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Тобто не мав захищеного законодавством статусу пам’ятки культурної спадщини або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Водночас, народна депутатка наголосила, що знайти перелік щойновиявлених об’єктів культурної спадщини Києва на офіційному сайті КМДА неможливо, адже його там просто немає.

«Відсутність такого переліку, нагадаю, є порушенням частини другої статті 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та ігноруванням КМДА виконання прямого обов’язку», – зауважила Олена Шуляк.

Також очільниця профільного комітету нагадала, що в законі №2851 про реформу містобудування передбачено інструменти для моніторингу та контролю забудови, що дозволить зберегти пам’ятки архітектури від зловживань чиновників та злісних забудовників.

«Відкриті реєстри, електронний підпис для всіх учасників процесу та посилена відповідальність – ці зміни унеможливлять порушення містобудівного законодавства та сприятимуть відповідальній забудові. Законом передбачена автоматична відмова в наданні права на будівництво, реконструкцію чи демонтаж пам’яток культурної спадщини. Це суттєвий крок у напрямку забезпечення охорони унікальних об’єктів. Він означає, що будівельні проєкти, які можуть негативно вплинути на культурну спадщину, будуть ретельно перевірятися, а пам’ятки отримають найвищий ступінь захисту», – підсумувала народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy