Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Будівельна реформа принесе перші результати вже цього року – Олена Шуляк

  • 10801
  • 2
Будівельна реформа принесе перші результати вже цього року – Олена Шуляк

У 2021 році для реформи у будівельній галузі парламенту вдалося «засіяти» законодавче поле ініціативами, які пройшли перше читання. А цього року документи стануть законами і вже принесуть результати, заявила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Зокрема у першому читанні ухвалений законопроєкт №5091 про державний захист інвесторів у житлове будівництво.

«Кожна квартира, яка продається забудовником, реєструватиметься у відповідному реєстрі, куди можна потрапити лише за наявності всіх дозвільних документів. Таким чином ми унеможливлюємо придбання житла у тих, хто працює без документів або з порушеннями», – сказала Олена Шуляк.

Інша ініціатива – реформа містобудування, яка закладена у законопроєктах №№5655, 5656 та 5877.

«Їх теж ухвалили у першому читанні, за головний з них (№5655) навіть проголосувала конституційна більшість – 309 народних депутатів. Зараз ми проходимо комітети та в 2022-му будемо готові голосувати за них у другому читанні», – зазначила вона.

Олена Шуляк додала, що парламент у 2021 році на законодавчому рівні забезпечив Мінрегіон істотними сумами на оновлення державних будівельних норм (ДБН) – понад 50 млн грн.

«Для України 2021 та 2022 роки з такими бюджетами на оновлення норм – вперше за всі роки незалежності. У нашій країні системі технічного регулювання приділялося критично мало уваги, а зараз ми впроваджуємо революційні зміни: змінюємо ДБН за новим способом нормування, поступово переходячи на параметричний метод і гармонізуємо стандарти виготовлення будівельної продукції», – заявила Олена Шуляк.

Крім того, 15 грудня уряд ухвалив постанову про проведення інвентаризації житлових недобудов.

«Це важливий крок для вирішення проблеми, оскільки відтепер знатимемо, з яким обсягом довгобудів працювати», – зазначила очільниця партії «Слуга Народу».

Окремо Олена Шуляк звернула увагу на прогрес у діджиталізації галузі. До прикладу, через Дію можна отримати 14 електронних послуг.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Данило
Данило
2 роки тому

👏💚

Надія Степанівна
Надія Степанівна
2 роки тому

Нарешті буде запроваджено хоч якийсь порядок в будівельній сваволі. Успіхів вам у цій непростій справі.

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy