24 лип

547

24 лип

Сергій Бабак: чому нам важливо навчати дітей з окупованих територій

Влада полегшила вступ до вишів мешканцям окупованих територій. Решта абітурієнтів від цього не постраждає, а Україна – лише виграє.

В умовах карантину звичний режим випуску зі шкіл та вступу до вишів був би неможливим. Тому парламент відреагував на ситуацію. Зокрема, ми зробили необов’язковою державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО. Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, можуть здати ДПА за власним бажанням.

Ще одне важливе рішення – полегшення процедури вступу до українських вишів для мешканців окупованих територій Донбасу і Криму. Вступати вони зможуть без складання ЗНО, але на конкурсній основі за результатами вступних іспитів і в межах загальнонаціональної квоти. Цього року квота встановлена для таких абітурієнтів на рівні 2,5 тис. місць. Але кожен університет може встановити свою квоту на певну спеціальність в межах до 20%.

Україна не визнає атестати з окупованих територій. Тому абітурієнти мають звернутися до центрів «Донбас-Україна» або «Крим-Україна», звідки їх спрямують до прикріплених шкіл. Там вони складатимуть іспити з історії України, української мови та літератури. На їхній основі – отримають український атестат про повну загальну середню освіту, з яким мають право вступати до українських університетів.

Підкреслимо: діти з окупованих територій конкуруватимуть лише між собою, а не з іншими дітьми з України. І нікого з них не братимуть до закладів вищої освіти просто так. Окрім того, діти з окупованих територій, які закінчили 10 класів, зможуть безкоштовно навчатися впродовж року на підготовчих курсах при університетах, до яких бажають вступити. Вони отримають від держави матеріальну підтримку у вигляді стипендій. Після 10 класу такі діти зможуть переїхати на підконтрольну Києву територію, навчатися тут на підготовчих курсах, отримати повноцінний український атестат про повну загальну середню освіту, соціалізуватися і вступити до університету як внутрішньо переміщена особа. Діти та підлітки – це наш місток до окупованих територій. Вони найменше вражені російською пропагандою, а отже, дають нам шанс на реінтеграцію Криму і Донбасу.

Переглянули: 547

24 липня 2020

Похожий материал:

Партія «Слуга Народу» вводить своїх представників до всіх виборчих комісій

31 лип

113

Олексій Кузнєцов очолив Луганський обласний осередок партії «Слуга Народу»

23 лип

68

Микита Потураєв очолив Кіровоградську обласну організацію партії «Слуга Народу»

22 лип

78